EnglishRussianUkrainian
   

Андреас Кіфер: Балта залишатиметься помітною, яскравою зіркою на небокраї України

Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер та керівник проекту Офісу Ради Європи в Україні Світлана Грищенко відвідали Балтську об’єднану територіальну громаду. За круглим столом у Балтській публічній бібліотеці відбулося знайомство Андреаса Кіфера з представниками місцевої влади та членами Молодіжної Ради.

Гостеві розповіли про те, як керівництво громади, опираючись на ініціативи людей, та залучаючи їх до рішення спільних проблем, успішно вирішує нагальні питання, спрямовані на поліпшення якості життя у громаді. Головні спеціалісти та керівники відділів Балтської міської ради розповіли про здобутки та досягнення, новації та традиції, які склалися за час існування громади, про те, як на місцевому рівні, з випередженням часу втілються в життя реформи в медицині та освіті. З розповідей, які супроводжувалися показом фотографій та діаграм Андреас Кіфер дізнався про те, як працюють люди, як навчаються і відпочивають, про соціальні програми започатковані Балтською міськрадою.

Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи зацікавлено слухав виступи членів Молодіжної Ради, які розповідали про ініціативи юних жителів громади та взаємодію з місцевою владою. Христина Рибицька, Андрій Мазур та Олександр Горожанкін зверталися до високого гостя на англійській мові.

На завершення круглого столу пан Кіфер дав високу оцінку діяльності Балтського міського голови Сергія Мазура та команди управлінців.  

«Я бачу, що ви маєте не лише конкретні здобутки. Але ви сповнені прагнення далі працювати. Балта залишатиметься помітною, яскравою зіркою на небокраї України. Я хочу сказати, що не тільки Балта, а і вся Україна тримається на плечах мєрів, іниціативних, яскравих, що не бояться брати на себе відповідальність робити щось таке вперше, чого не робили.  Як сказала Христина: «Балту знають, Балту визнають, за Балту чути». Тому ми бачимо, що в Балті є молоді люди, можливо майбутнє належить їм. Вони стали власниками цих ініціатив. Той меморандум, який ми підписали в Конгресі, в Києві з Балтою, то була велика рація і користь від того», – зауважив Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер.

Довідка: Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи (далі – Конгрес) є консультативним органом Ради Європи, який діє з 1994 року. Він представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47-и держав-членів Ради Європи.

Пріоритетами Конгресу є зміцнення та захист інтересів органів місцевих і регіональних влад, забезпечення їх участі у процесах європейської інтеграції, моніторинг дотримання державами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та спостереження за місцевими та регіональними виборами, які відбуваються в цих країнах.

Варто зазначити, що Президент України Володимир Зеленський  своїм указом затвердив склад делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2021 — 2026 роки. Серед представників України в Палаті місцевих влад Конгресу і Балтський міський голова Сергій Мазур. Очолювана ним громада править за приклад успішної реалізації реформ децентралізації в Україні. Це друга каденція Балтського міського голови Сергія Мазура в Конгресі.

Після круглого столу іноземний гість побував на головному будівельному майданчику міста Балти. Там, де швидкими темпам йде відбудова школи №3.

З великим інтересом Андреас Кіфер слухав розповідь директора Балтської ДЮСШ Сергія Кольцова, який привітав його у стінах нового спортивного комплексу. Дізнавшись про спортивне життя громади та про досягнення місцевих спортсменів, Андреас Кіфер похвалився, що його донька займається фігурним катанням.

Завітав Андреас Кіфер і в костел св. Станіслава.

А потім його знайомство з найбільшою в Одеській області Балтською громадою, керівництво якої щедро ділиться з колегами з усієї України досвідом, що набула йдучи шляхом децентралізації, продовжилося у кінотеатрі «Родина», де присутні переглянули документальний відеофільм про становлення та здобутки громади і  обмінялися думками.

Міський голова Сергій Мазур біля стендів, де досягнення переплелися з планами на майбутнє, висловив концепцію розвитку Балтської громади, у якій головне місце належить розбудові інфраструктури, навчанню молоді, житловому будівництву, створенню робочих місць, та комфортного середовища для кожного жителя громади.

Гарним емоційним акцентом став виступ хореографічного колективу «Балтська зірочка» та виконавиці українських пісень, які своїми виступами показали красу душі українського народу.

Побував Андреас Кіфер і у парку Співдружності, де над річкою Кодимою майорять прапори дружніх нам країн, і де за традицією гості нашого міста висаджують дерева. Пан Кіфер разом з Сергієм Мазуром на згадку про зустріч посадили на набережній гарну липу. Судячи з посмішки на обличчі гостя, це дійство йому сподобалося, він навіть зізнався, що його прізвище походить від назви дерева сосни.

Знайомство Андреаса Кіфера з Балтською об’єднаною громадою завершилося у ПП «Авангард», де йому показали та розказали про підприємство «Гранулка», яке займається виробництвом комбікормів для домашньої худоби та птиці.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.