Російська військова агресія стала причиною міграції птахів, які не змогли адаптуватися до нових реалій, на спокійні території, а деякі із них не здатні мігрувати.
Про це йдеться у відеоматеріалі 1+1.
Зазначається, що птахи є жертвами війни, хоча люди поки що цього не помічають.
Птахи гинуть від поранень, пожеж, через знищені ліси вони змушені шукати нові місця для гніздування.
Про випадок знищення місць оселення птахів Еко.Район розповідав у одному із попередніх матеріалів.
Орнітологи переконані, що деякі види можуть зникнути назавжди. Наприклад, вчені хвилюються за рожевих фламінго, які торік уперше гніздувалися в Україні – на Одещині, можуть назавжди покинути країну.
Рожеві фламінго
Нагадаємо, що минулоріч у «Тузлівських лиманах» вперше окільцювали рожевих фламінго.
Окільцювання рожевих фламінго в Україні
Раніше фламінго намагалися сформувати колонію на Херсонщині, але близькість до російських полігонів змусила птахів перебратися на Тузлівські лимани, але війна наздогнала їх й там.
«Вони мігрують кожного дня з лиману на лиман – у нас 13 лиманів. Але вночі дуже гучно та ми хвилюємося за їх майбутнє – що вони не зможуть вибрати лиман для гніздування», – розповів керівник наукового відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.
Як війна впливає на птахів
Експерти наголошують, що навіть звуки вибухів можуть бути смертельними для птахів – їх барабанні перетинки дуже чутливі, як й люди вони дістають контузії. Якщо дрібне птаство мобільне та може гніздуватися де завгодно, то старші птахи занадто прив’язані до своїх домівок та найбільше потерпають від війни.
У цьому плані особливо вразливі степові птахи, які, на думку орнітологів або зникнуть з території України, що найбільш ймовірно, або з часом повернуться, але не в тих кількостях.
Яскравим прикладом степових птахів, що постраждали він війни є червонокнижні хохітви, які останніми роками гніздилися лише на Керченському півострові, котрі мають мінімальні шанси на виживання.
Червонокнижна хохітва
Орнітологи зазначають, що найбільш адаптувалися до війни ворони.
«Бояться, але вони уже добре пристосувалися», – відзначив адаптаційні здібності ворон орнітолог Геннадій Тищенко.
Ворони
Науковці не виключають, що після перемоги доведеться переселяти птахів та тварин з території, де вони вижили, на землі їх колишнього ореолу, але цей шлях дуже складний. Остаточні висновки можна буде зробити лише після закінчення війни та розмінування територій.