На жаль, наше життя влаштоване так, що протягом нього неможливо не зазнати несправедливості та не отримати душевних ран. Водночас, ми й самі часто робимо неправильні вчинки, а потім прагнемо прощення від близьких, друзів чи знайомих. Розкаятися й бути прощеним — це велика полегкість, а ось пробачати самому інколи буває тяжко. Але ще важче носити в собі образу, злість або думки про помсту, до того ж ці почуття руйнують як психологічне, так і фізичне здоров’я. Щоб якомога більше людей зрозуміли, як важливо вміти щиро пробачати і навчилися це робити, існує особливе свято — Всесвітній день прощення. Його відзначають щороку 27 серпня, але існують і інші дати, такі як 7 липня або перша неділя серпня.
Згідно з християнським вченням, прощати інших є одним з духовних обов’язків віруючої людини. Бог вважається першоджерелом прощення, яке завдяки стражданням Ісуса Христа може отримати кожен грішник, що розкаявся. Очікується, що у відповідь на Боже прощення християни теж будуть прощати один одного — в молитві «Отче наш» прямо говориться, що наше власне прощення залежить від здатності пробачати інших. В християнстві Бог прощає як гріхи проти нього, так і зло, заподіяне іншим людям.
В церковній традиції прийнято отримувати прощення через священника за допомогою спеціальних ритуалів, таких як сповідь та спокута. Головна християнська книга — Біблія — приділяє прощенню багато уваги. Достатньо згадати всім відомі історії про блудного сина, а також про Йосипа, який простив своїх братів за те, що вони продали його в рабство. Зрештою, й сам Ісус, розп’ятий на хресті, просив Бога пробачити своїх катів.