EnglishRussianUkrainian
   

Вшановуємо пам’ять про корифея українського гумору

У дворі міської школи №1, у м. Балті, стоїть пам’ятник Степану Олійнику. Наш земляк, який народився у селі Пасицели, посідає гідне місце у плеяді українських письменників. Його твори, дотепні та мудрі, досі актуальні та залишатимуться такими ще не один десяток літ.     

11 січня 2022 року виповнилося 40 років від дня смерті Степана Олійника – поета-гумориста, сатирика та журналіста. Слід зазначити, що громадськість міста глибоко шанує пам’ять про знаменитого земляка. Щороку з успіхом проходить конкурс декламаторів ім. Степана Олійника, а навесні, коли відзначається його день народження, на Балтську землю приїжджають рідні та близькі митця, поціновувачі його творчості.     

У січневий морозний день біля пам’ятника зібрався невеликий гурт. Учні школи, бібліотечні працівники, директор Балтського історичного музею Петро Ткач та редактор і засновник газети «Ваш інтерес» Таїсія Крисько.

У своїй промові Петро Ткач згадав про життя та творчість Степана Івановича, віддав належне його талантові та незламній позиції людини, яка у радянські часи, попри гоніння, захищала українську культуру, традиції свого народу, відстоювала людську гідність та силою свого таланту безжально боролася з негативними проявами.

Про Степана Олійника, якого любили та поважали усі, хто знав гумориста, зворушливо розповіла Таїсія Крисько. Вана мала честь особисто бути знайомою з літератором. Тому відгукувалася про нього, як про чуйного, мудрого та поміркованого митця, який цінував спілкування з простими людьми, допомагав та захищав їх інтереси.         

У знак пам’яті та визнання великого таланту присутні поклали  до підніжжя пам’ятника Степану Олійнику живі квіти.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.