EnglishRussianUkrainian
   

В ОДЕСЬКОМУ ПОРТУ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ОПЕРАЦІЯ ПО ПІДЙОМУ КАТЕРА БРЕЖНЕВА — ПОЧАЛИ ЇЇ АМЕРИКАНСЬКІ ВОДОЛАЗИ

Унікальна  операція по підйому судна проведена в Практичній гавані одеського порту. Американські водолази спільно з підводниками ВМСУ підняли прогулянковий катер Брежнєва, який затонув у 2016 році.

Сьогодні близько 16-ї години обриси судна почали з’являтися з води. Плавкран сантиметр за сантиметром обережно піднімав корпус катера, пише «Думская».

Підготовка до підйому судна почалася ще 22 червня цього року — три підрозділі американских фахівців — понад 40 осіб, з якіх 38 водолазів, начали обстежуваті «Буревісник». Разом з американцями під воду спускались 17 наших водолазів.

Обстеження показало, что корпус з модрини знаходиться в дуже поганому стані — позначилося п’ятірічне перебування під водою, але човен все ж вирішилі врятувати, спробувавші підняти його цілком

Катер був побудований спеціально для відпочинку вищих чинів СРСР.

Всього було побудовано чотири кораблі, два з них — ПСКР-50 «Стріла» и ПСКР-51 «Буревісник» — призначалися для відпочинку керівніків країни. «Стріла» базувалася в Ялті, а «Буревісник» увійшов до складу Потійського Прикордонного загону.

Головним «членовозом» булу «Стріла», але Брежнєв и інші радянські бонзи виходили і на «Буревісніку».

На початку 1990-х держава визнала недоцільнім витрачати гроші на, по суті, прогулянкову яхту. Її продали приватній особі. Так яхта опинилась в Одесі, де  в січні 2016 року потонула біля причалу під час шторму. Тоді підняти її не вдалося.

Зараз корпус плавкраном встановлюють на спеціальний ложемент. Подальша доля унікального катера Брежнєва поки туманна.

Share.

Comments are closed.