День партизанської слави в Балті

Наприкінці вересня в Україні відзначається день пам’яті ветеранів та партизанів, які здійснили подвиг у часи Другої світової війни. Під час війни ці герої завдавали відчутних втрат по гітлерівській армії в тилу ворога. День партизанської слави відзначається 22 вересня.

Згідно з архівними документами, в роки війни на території України налічувалося до 1 мільйона партизан. Багато з них було нагороджено орденами і медалями. У 2001 році Президент України Леонід Кучма підписав указ про заснування Дня партизанської слави.

Датою свята був обраний день 22 вересня, який вважається датою зародження партизанського руху, і встановлено воно в Україні «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам’яті…».

Партизанський рух в Україні набув масовості з кінця 1942 року. Такий активний спротив окупаційному режиму з боку мирного населення виник внаслідок нещадного терору, масових вбивств, геноциду єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

У День партизанської слави в Балтській громаді, як і по всій Україні, проводяться покладання квітів до пам’ятних знаків, обелісків, меморіалів Пам’яті, Вічного Вогню. Організовуються зустрічі з ветеранами та дітьми війни, концерти, культурні програми. У школах проводять класні години про роль партизанів у війні, бібліотеки організовують виставки та презентації.

Цього осіннього дня вдячні нащадки покоління Другої світової вклонилися пам’яті полеглих за Батьківщину солдат, пригадали учасників партизанського руху на Балтщині, вшанували хвилиною мовчання усіх, хто з честю виконав свій чоловічий, військовий, громадянський обов’язок. До підніжжя Матері Батьківщини, до Вічного Вогню, лягли червоні як краплини крові, квіти.

Світла пам’ять героям… і наша безмежна шана…

Share.

Comments are closed.