27 серпня українці відзначають День сала, яке вважається національним продуктом та є практично в кожній українській оселі.
Любов українців до сала виправдана не тільки його смаком, а ще й корисними властивостями, які підтвердили експерти. У складі цього продукту є вітаміни А, Е, D, F, мікроелемент селен. Одна з найбільш цінних складових – арахідонова кислота, яка стимулює роботу головного мозку та серцевого м’яза, покращує роботу нирок, виводить з крові зайві холестеринові згустки. Дієтологи вважають, що любов до сала пояснює довголіття української нації. Відомо, що наші предки вживали сало майже кожен день, за виключенням посту.
Багато хто вважає, що українці поїдають цей продукт кілограмами та вживають його щодня. Але проведене в Європі опитування показало, що українці займають лише 13 позицію у переліку країн, де споживають цей продукт. З’ясувалося, що в Україні м’ясо курки більш популярне, ніж свинина.
Традиція обробки, готування та вживання тваринного жиру з’явилася в Італії за 800 років до винаходу піци. Історики вважають, що 3000 років назад з жиру свині з сіллю та спеціями готували страву під назвою лардо. Спочатку лардо було дешевим способом для рабів підкріпитись, але потім страву полюбили і шляхетні особи.