EnglishRussianUkrainian
   

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ!

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу звертає Вашу увагу на збільшення випадків виникнення пожеж на відкритих територіях з початку 2021 року.

Причиною переважної кількості випадків є недбала поведінка людей з вогнем та порушення правил пожежної безпеки. Спалювання сухої трави в природних екосистемах або листя на присадибних ділянках може з легкістю переростати у неконтрольоване горіння, чим загрожує знищенням лісового фонду держави, біоресурсів, будівель та споруд житлового сектору, спричиняти забруднення атмосферного повітря, що в свою чергу є прямою загрозою навколишньому природному середовищу, здоров’ю та життю людей.

За спалювання трави передбачена адміністративна а також кримінальна відповідальність. Так, за випалювання пасовищ, стерні, рослинності чи її залишків, листя, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф становить від 3060 до 6120 грн для громадян і від 16830 до 17000 грн — для посадових осіб. У випадку паління багаття на території природно-заповідного фонду людям загрожує штраф від 6120 до 12240 грн для громадян і від 21420 до 25500 грн для посадових осіб. Крім цього, відповідно до статті 245 ККУ, за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність: штраф від 91800 до 153000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя та траву – поясніть, будь ласка, чому це не слід робити, в іншому випадку звертайтесь за телефонами 101, 102 або 2-23-79 відділ ЖКГ та інфраструктури Балтської міської ради Одеської області.

Кожен із нас має законне право боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Share.

Comments are closed.