Забути не маємо права

75 років тому закінчилася Друга світова війна, яка була найжорстокішою та найбільш кривавою в історії. В ній брали участь 62 держави (80% населення Земної кулі). Військові дії велися на території 40 держав. У збройні сили було мобілізовано 110 мільйонів осіб. Загальні людські втрати досягли 60-65 мільйонів. З них вбито на фронтах — 27 мільйонів. Величезні людські втрати понесла і Україна.

Могили на меморіалі Слави у Балті нагадують живим про жахи Другої світової. Але, на жаль, на гранітному камені меморіалу вибиті імена нових жертв війни. Це наші земляки, життя яких обірвалося на сході України у протистоянні російському агресору.

2 вересня, згадуючи 75 річницю від дня закінчення Другої світової війни, громадськість Балти, керівники органів місцевого самоврядування, члени ветеранської організації прийшли на меморіал Слави з живими квітами щоб схилили голови у мовчанні, вшановуючи пам’ять про усіх загиблих. 

 

Заступник Балтського міського голови Тетяна Холіч висловила думки багатьох, провівши паралель між подіями Другої світової та нинішнім часом. Жахи війни не можуть залишити байдужими нікого. 

До вічного вогню та на мармурові плити лягли живі квіти. Пам’ятаємо.  

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.