EnglishRussianUkrainian
   

Захоплююча мандрівка від Ярмолинець до Очакова через Балту

Три сміливі українські пані: Галина Мороз, Ніна Басиста та Наталя Беренда вирушили пішки у захоплюючу подорож Кучманським шляхом, який проліг через мальовничі міста та села.

600 кілометрів планували пройти пішки, але подолавши майже половину шляху, з непередбачуваних обставин були змушені скористатися транспортом. 

У вирі нашого шаленного життя проект «Кучманський шлях – Подільський шлях» не набув гучного розголосу, але від того його значущість не меньшає. 

Активістки проекту мали на меті прокласти нові туристичні маршрути у центр України, пробудити цікавість людей до історії свого краю та приєднати пройдений шлях до відомої в Європі прочанської дороги Якоба. 

Мандруючи від Ярмолинець, Хмельницької області до Очакова, Миколаївської області активістки побували у живописних куточках, які траплялися їм на шляху. У кожному населеному пункті збирали інформацію про історичні пам’ятки, робили світлини храмів різних конфесій, палаців, замків, збирали етнографічний матеріал (перекази, легенди, пісні, та думи пов’язані з подіями середньовіччя). Окрім пам’яток архітектури та прекрасної природи, Галина Мороз, Ніна Басиста та Наталя Беренда збирали фото з місцевих етнографічних музеїв, музеїв побуту українського села, приватних колекцій. А заодно цікавилися де туристи можуть переночувати та поїсти.  

Знайомство з Балтою, музеєм, його директором Петром Ткачем та місцевими краєзнавзями неабияк вразило гостей нашого міста. 

«У вас чудове місто, чимало цікавих людей. Ви зберегли історію, – каже Наталя Беренда, – є що показати. Колектив музею на висоті! Ми підключимо вас до дороги Якоба».   

Наталя Беренда шкодує, що перебування у нашому старовинному місті було нетривалим, тому пообіцяла відвідати Балту ще раз.   

Завершення шістсоткілометрової подорожі у місті Очакові трохи збентежило активісток проекту «Кучманський шлях – Подільський шлях». Господарі не розділили з гостями їх натхнення, і це була чи не єдина прикрість за усю мандрівку. 

Своїми враженнями від побаченого та почутого Галина Мороз, Ніна Басиста та Наталя Беренда чи не щодня ділилися з однодумцями у Фейсбуці в загальнодоступній групі «Кучманський шлях – Подільський шлях». Там чимало цікавих світлин, роздумів, розповідей та історичних фактів.    

Ліана Швецова
Фото: Оксана Чижик, Ніна Басиста
Share.

Comments are closed.