EnglishRussianUkrainian
   

Міжнародний день музеїв 18 травня

Щорічно, починаючи з 1977 року, світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв 18 травня, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культурної спадщини, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми.

Історія завжди суперечлива, і саме музей, як інституція, що працює задля розвитку суспільства, може і має брати активну участь в суспільних процесах, говорячи про замовчуване і створюючи безпечний відкритий простір для дискусії та рефлексії в дусі творчості та інновацій.

Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку нашого суспільства.

З моменту створення Балтської громади, велика увага її керівництва приділяється саме Балтському історико-краєзнавчому музею.

Мета – сприяння створення осередка культурно-історичної спадщини, патріотичного та естетичного виховання громадян, популяризація культури і мистецтва.

Було докладено багато зусиль і коштів, аби будівля музею, його виставкові зали мали пристойний вигляд, а «скарбниці», де зберігаються експонати, — відповідні умови. Балтському історичному музею виповнилося лише 9 років, але він вже має свої особисті рекорди.

Кількість експонатів – три з половиною тисячі, найбільша кількість відвідувачів за рік – десять з половиною тисяч. І навіть нині, під час карантину, життя музею не припинилось, навпаки – музей розширив свою виставкову площу. Наразі заклад працює у режимі онлайн, експонуються три виставки: великоднева міні-експозиція, виставка за мотивами Степана Олійника та родинна галерея балтської художниці Алли Косогорової.

По закінченню карантину Балтський історичний музей та його незмінний директор, хранитель всіх історій, легенд та реліквій Петро Ткач гостинно приймуть всіх бажаючих ознайомитись з історією землі Балтської…

А поки що — ставайте активними учасниками ФБ-групи «Балтський історичний музей», публікуйте воєнні спогади своєї сім’ї та діліться світлинами і документами.

На території Балтської громади працюють кілька осередків музейного спрямування, де з любов’ю і повагою до свого культурно-історичного, національного минулого зібрані експонати різних історичних періодів.

Славна історія Балтщини представлена крізь призму постатей, особистостей, предметів побуту, безцінних світлин…

Зі святом — Міжнародним днем музеїв — вітаємо всіх причетних до музейної справи!Хочемо побажати всім музейним працівникам громади успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань, розширення наукових горизонтів та професійних доробок, нехай експозиції приваблюють все більше відвідувачів, а зали музею завжди будуть наповнені теплом та виключною чарівністю мистецтва й історії!

Балтська міська об’єднана територіальна громада

Share.

Comments are closed.