Неповторно, гарно, зворушливо!

У виставковій залі Балтського історичного музею гамірно. Тут усіма барвами виграє уявний та реальний дитячий світ. У роботах вихованців Центру дитячої творчості Балтської громади, які виставлені на загальний огляд, розкриваються вигадливі фантазії та краса навкілля, яку бачать дитячі очі та творять ручки. Поруч з роботами вихованців – твори керівників гуртків. Вони прекрасні. Усі експонати виставки гідні прикрасити найвишуканіший інтер’єр. Скільки краси та яскравих барв на тарілках, глечиках та дошках, оформлених у стилі «декупаж», скільки характерного, нашого українського, у картинках, на яких зображено побут народу, як багато втілених фантазій та несподіваних рішень  у роботах виліплених з пластиліну та виготовлених з природнього матеріалу!

А роботи юних художників гідні найвищої похвали! Чим тільки не малюють діти: пензлі, власні пальчики, губка, ватні палички, тощо! Одним словом – володіють стількома техніками,  що бентежать навіть дорослих! У цьому зізналася мама юного художника Дениса Чабанюка, яка  навіть не підозрювала,  що у сина є  здібність до малювання. Другий рік Денис відвідує гурток «Палітра» і це йому дуже подобається. До речі, улюблений колір хлопчика – синій. Він присутній у роботі  Дениса «Безкрайній космос». А від картини «Материнська ніжність» віє зворушливим теплом і згадується рідна матуся.

Творчість вихованців – це, насамперед, самовираження, політ фантазії, розвиток  маленької особистості та, звичано, цікаве дозвілля. На це і спрямована робота гурків: «Народна творчість» (кер. Тамара Москаленко), «Малювання» (кер. Рузанна Домницька), «Ліплення» (кер. Юлія Козак) та гуртка «Флористики та фітодизайну» (кер. Валентина Чайковська).

На відкриття цієї чудової виставки прийшли гості, маленькі автори разом з батьками та друзями, колектив Центру дитячої творчості та журналісти місцевих ЗМІ, які не могли проігнорувати таку гарну подію. Автри творів охоче розповідали про свої роботи. Вони горді тим, що їх експонати стали частиною виставки у істиричному музеї, яку побачать городяни та гості Балти.

Теплу атмосферу у залі підтримував директор музею Петро Ткач, який з усією серйозністю та повагою ставиться до дитячої творчості та вбачає у ній шлях до високого мистецтва.

Головне слово на відкритті виставки належало директору Центру дитячої творчості Валентині Ткач, яка поздоровила усіх зі значною подією та тепло відгукнулася про усіх керівників гуртків. З гіркотою у голосі керівник згадала майстриню Галину Кушнір, яка пішла з життя, але продовжує жити у своїх прекрасних картинах з соломи, що залишила у спадок дитячому закладу.

З журналістом сайту Baltalife Валентина Федорівна поділилася своїми враженнями від побаченого, адже  виставку оформляли не її колеги, а працівники музею.

«Відкриття сьогоднішньої виставки стало для нашого колективу великою подією. Ми вражені розмаїттям картин. Ми всі їх бачили у Центрі дитячої творчості у гуртках, але тут, у історичному музеї, вони виглядають зовсім по іншому. Тому я дуже вражена цією виставкою, хоч і бачила ці роботи раніше. Я вдячна усім, хто завітав сьогодні на виставку. Я впевнена, що тут буде багато відвідувачів  і побачене буде спонукати їх до творчості. Я б хотіла, щоб таланти розвивалися з малечку і виростали величезні таланти, які б прославили наше місто на різних рівнях. Користуючись нагодою, хочу звернутися до батьків, чиї діти ще не відвідують гуртки: ми запрошуємо дітей у гуртки. Незважаючи на те, що вони вже заповнені, ми з радістю будемо чекати нових гуртківців. Ми гостинно відкриємо двері і батькам і дітям».

Петро Ткач надав слово  керівникам гуртків. Є серед них ще зовсім молоді, а є ті, що віддали роботі з дітьми не один десяток років. Разом — вони творчий колектив з великим потенціалом та безмежною любовью до дітей.

Виставка робіт вихованців Центру дитячої творчості буде відкрита кілька тижнів. Ото ж усі, хто любить мистецтво може насолодитися роботами маленьких балтян.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.