Освячення дзвонів та нової дзвіниці костелу Святого Станіслава в Балті

Майже через 200 років над Балтою знову лине дзвін костелу Святого Станіслава

Радісна та довгоочікувана визначна подія сталась минулої суботи, 4 червня, завдяки копіткій праці та клопотам прихожан католицької парафії на чолі з настоятелем костелу отцем Даніелем Кулаковскі в рамках великого проекту з реставрації історичної святині Балти – костелу Святого Станіслава. Результат праці останніх років гідно оцінений жителями та місцевою владою на чолі з міським головою Сергієм Мазуром. І вперше прозвучала урочиста музика нових кампанів…

Звуки дзвонів називають голосом храму. Хтось сказав, що ікона – у фарбах, а дзвін – молитва в бронзі. Парафіяни з нетерпінням чекали дня, коли почують дивовижний «голос» їхнього рідного храму. Ті, хто прийшов на свято не могли намилуватись красою дзвіниці та трьома новими дзвонами.

Розділили радісну історичну подію з балтянами настоятель Чечельницького костелу отець Цецильян, настоятель Балтського чоловічого Феодосіївського монастиря архімандрит Андронік, прихожани подільської, кодимської та кривоозерської парафій та Балтський міський голова Сергій Мазур.

Парафіяни на чолі з настоятелем костелу Святого Станіслава отцем Даніелем з повагою зустріли шанованого гостя – єпископа Станіслава Широкорадюка, привітавши його теплими словами та короваєм, спеченим руками місцевих трудівників. У затишному костелі все дихало спокоєм та умиротворенням. Завчасно прихожани прикрасили храм букетами, в яких відображались кольори української символіки.

На початку Преосвященство священика владика Станіслав Широкорадюк провів урочисту Месу, під час якої було внесено мощі святого Станіслава Божої Матері покровителя католицької парафії. Після закінчення Євхаристії отець Владика здійснив урочисте посвячення новозбудованої дзвіниці та трьох дзвонів.

 

«Передзвін розливатиметься над землею, глас любові Божої скликатиме всіх на молитву і підніматиметься до небес. Велика подяка отцю Даніелю та згуртованій католицькій громаді прихожан за старання і труди…», — після того, як окропив дзвони та дзвіницю, з теплими словами до присутніх звернувся отець Владика.

  • Це велика радість, бо церковний дзвін кличе людей до молитви, а також проголошує Божу радість. В цей важкий, складний момент життя для нас всіх  ми чекали на цю радість, яка зветься миром, і дзвони, щоб несли нам цю радісну вість, — вітаючи, підкреслив отець Даніель. – Наш храм – це перлина міста, це місце зібрання людей. Дякую всім нашим небайдужим помічникам за увагу, турботу й підтримку».

З визначною подією парафіян та всіх жителів громади привітав Балтський міський голова Сергій Мазур: «Мабуть, вперше за більш як 100 днів війни відчув в душі умиротворення. І неабияку гордість за наше місто – колиску віри, милосердя, домівку людей різних національностей і конфесій. У Костелі Святого Станіслава сталася важлива, вважаю, історична подія — на новій дзвіниці встановлені та освячені нові дзвони. Раніше на цьому місці у 936 році була дзвіниця, яку радянський режим зламав. Завдячуючи багатьом людям на сьогоднішньому етапі життя, повертається історична справедливість.  Сотні людей доклали чимало зусиль до відновлення католицької святині і архітектурної пам’ятки нашого міста – Костелу Святого Станіслава. Свій внесок у цю Божу справу зробили і ми.

Щиро вдячний за візит і службу Його Преосвященству Єпископу Станіславу Широкорадюку та отцю Даніелю за невтомну роботу на благо Балтської парафії.  Переконаний, що над нашим містом і всією Україною незабаром лунатимуть урочисті і найбажаніші звуки – голос дзвонів Перемоги. І немає в світі такої сили, що могла би зупинити їх!»

Люди почули перші звуки дзвонів, які піднесеною піснею полелись в небо… І було відчуття благодаті, і обличчя сяяли непідробною радістю…

Нехай благодатний передзвін розноситься по всій окрузі, нехай усі, хто чує глас кампанів, у благочесті і вірі зміцнюються. Нехай дзвони очищають душі наші та оспівують славу Божу на багато століть.

Визначна подія вкотре підтвердила – перемогу можна здобути лише спільними зусиллями і єдністю, завдяки чому Балта залишається містом вільним і розвиваючим.

Ольга ЧЕРНЕНКО.

На знімках: фрагменти події, що стала історичною та визначною для Балтської громади.

Share.

Comments are closed.