Пам’ятний набат Голокосту

В підніжжі пам’ятника загиблим в’язням Балтського гето запалали шість лампад. Квіти лягли на холодний граніт.

Жителі міста зібралися на алеї Праведників, щоб вшанувати пам’ять про шість мільйонів євреїв, які були розстріляні, замордовані, знищені у газових камерах концентраційних таборів та замучені у гето, в роки Другої світової війни.

Живі квіти до пам’ятника поклали і працівники Балтської міськради.

27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, світ згадує трагічні події часів Другої світової війни, та масове знищення євреїв, що жили у європейських країнах. За загальними оцінками, жертвами разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.   

Пам’ятник загиблим в’язням Балтського гето завжди нагадуватиме про страшну долю євреїв, які споконвіку жили на Балтщині. Багато з них не дочекалися Перемоги.

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту балтяни з вдячністю згадують і тих, хто незважаючи на смертельну небезпеку, рятував євреїв, переховував та багатьом зберіг життя.    

Про трагедію європейських євреїв та про тих, хто не був байдужим до їх долі, говорив біля пам’ятника керівник Балтської єврейської громади Дмитро Вінярський. Він прочитав молитву та оголосив хвилину мовчання.

У цей день члени громади відвідали сім пам’ятних місць, пов’язаних з трагічною загибеллю євреїв.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначається в усьому світі з 2006 року. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН.          

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.