EnglishRussianUkrainian
   

Перехожий, зупинись, героям захисникам поклонись 

На загарбницькій війні, яку розв’язали проти України російські окупанти, Балтщина втрачає своїх найкращих синів та дочок. Перші сумні новини почали надходити вже з початком антитерористичної операції на сході країни. Тоді загинуло четверо наших славних земляків.

На жаль, сумний список продовжився з початком повномасштабного вторгнення рашистів в Україну, 24 лютого 2022 року. Відтоді, кровожерлива війна забрала життя ще 14 героїв.

Директор Балтського краєзнавчого музею Петро Ткач сумлінно збирає інформацію про кожного героя: фотографії, документи, свідчення рідних та односельців, публікації у ЗМІ. Ці матеріали лягли в основу великого стенда, присвяченого загиблим героям.

«Сьогодні, коли йде війна, – каже Петро Ткач, – з першого повідомлення про загиблу людину ми шукаємо матеріали, розповідаємо про нашого земляка. На жаль, ми вже маємо шістнадцять осіб, які загинули на фронтах, починаючи з 2014 року. Ми розповідаємо про них, виходимо на відкриті майданчики, зупиняємо перехожих, розповідаємо про тих хлопців, які загинули в АТО та зараз гинуть, захищаючи Україну від російських загарбників. Ми розказуємо про них. Звичайно, є люди, на очі яких навертаються сльози, але є й ті, що байдуже проходять повз стенд, бо вони поспішають».

Стенд зі світлинами та іменами героїв можна було побачити поблизу музею та у центрі Балти біля фонтану. Перехожих закликали на мить зупинитися та вклонитися землякам. Але байдужість деяких перехожих вражала.    

Загиблі воїни – молоді хлопці, яким ще жити та жити, загинули захищаючи батьківщину, як справжні герої. Не ховалися, не уникали призову, а сміливо стали на захист вітчизни. Це їм ми завдячуємо відносним спокоєм у нашому місті, яке, на щастя, не відчуло на собі страшний тягар війни. Життя триває, квітують міські клумби, біля фонтану відпочивають люди, а наші земляки пішли у вічність.

Стоячи біля стенда та вдивляючись у світлини, молимо Бога, щоб зберіг життя тих, хто зараз на передовій дивиться у вічі смерті, та мирних людей, на яких націлені смертоносні ворожі ракети.   

Ліана Швецова   

Share.

Comments are closed.