EnglishRussianUkrainian
   

Пізнавали Україну, розважалися та творили

Війна російських загарбників проти України втрутилася у долі мільйонів наших співвітчизників. На теренах Балтщини опинилося чимало внутрішньо переміщених осіб з Донецької, Луганської, Харківської, Київської та інших областей. Керівництво Балтської громади відгукнулося на біль кожної людини, кожної сім’ї, надало прихисток, забезпечило усім необхідним.

Люди, які втекли від війни, хоч і досі лякаються сигналів повітряної тривоги, але почуваються у нашім краї досить безпечно. Оговтуються від переляку і діти.

Підтримати малечу, відволікти від суворої реальності взялися у Балтському педагогічному фаховому коледжі, в гуртожитку якого оселилося чимало переміщених осів.      

Бібліотекарі навчального закладу Тетяна Зубарєва та Ганна Зубарєва разом з Наталією Томіною підготували для маленьких гостей та їх батьків цікавий захід «З Україною в серці». Запрошених тепло зустрічала заступник директора БПФК з гуманітарної освіти та виховання Тетяна Притуляк.

Але щойно гості зібралися, почалася повітряна тривога і усі попрямували у сховище, яке знаходиться у підвалі гуртожитку.

Дітки принишкли, та за діло взялася психолог служби порятунку Вікторія Волошина. За лічені хвилини фахівець встановила контакт з малечею, почала  спілкуватися та грати, і  тривога поволі зникла. На вустах з’явилися посмішки. Було весело і гамірно. Хороший настрій налагоджувався. Діти смакували свіжими булочками з їдальні коледжу та були задоволені. А поруч спілкувалися їх батьки.

Користуючись нагодою, Вікторія Волошина дала дорослим пораду, як зняти психоемоційне напруження у дітей:

«Хочу порадити батькам більше спілкуватися з дітьми, обіймати їх, цілувати, просто бути поруч і не приховувати від них свої емоції та переживання. Але усю інформацію треба фільтрувати та намагатися в ігровій формі, або за допомогою казок, показувати, що добро перемагає. Ось у такій формі з дітьми спілкуватися».

Наскільки важлива, в умовах війни, психологічна допомога людям, каже заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Балтського педагогічного фахового коледжу

Тетяна Притуляк:

«Ми надзвичайно вдячні нашим психологам, які працюють на базі створеного при оперативному штабі Балтської міської ради психологічного центру допомоги населенню, яке перебуває у стресовій ситуації. Ми вдячні нашому викладачу Валерію Іванову, ми вдячні нашим сусідам, психологу майору ДСНС Вікторії Волошиній, яка проводила з дітьми заняття зі зняття стресу, напруги і адаптації дітей не довоєнних дій, а навпаки до післявоєнного періоду, тому, що кожен з присутніх вірить, що перемога буде вже завтра».

Перечікували у сховищі і Ганна Дуплій з донькою Маргаритою, які залишили рідне місто Торецьк Донецької області. Під час повітряних тривог вони спускаються у цей підвал, адже живуть у гуртожитку.

«Все у нас добре, – каже Ганна Дуплій. – Ми влаштовані, але, звичайно, додому хочемо. У нашому Торецьку йде війна, там стріляють. Поки що ми маємо зв’язок з рідним містом і знаємо, що там робиться».

Нарешті оголосили відбій повітряної тривоги і усі повернулися у бібліотеку.

Ведучі Тетяна Зубарєва та Наталія Томіна залучили дітей до цікавого дійства. Малюки довели, що добре знають державні символи України, розказали, якою вони бачать свою державу і які природні багатства вона має.

А ще вони малювали. На папір лягли жовто-блакитні кольори та яскраві барви. Малюнки  передавали стан душі маленьких українців, їх бачення навколишнього світу.     

Веселий сміх та позитивні емоції викликала у присутніх лялькова вистава, у якій, за законом казкового жанру, перемогло добро.

Малюків також навчили власноруч виготовляти іграшку-антистрес.

Приємно було спостерігати, як все, що робили діти, з цікавістю сприймали дорослі. Їм також дісталася порція гарного настрою, що не могло не порадувати організаторів заходу.  

Варто зазначити, що Балтський педагогічний фаховий коледж вже вдруге влаштовує цікаве дійство для людей, що опинилися у Балті, втікаючи від війни.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.