Рекордні 17 секунд

Вперше у Балті відбувся турнір зі спідкубінгу, або швидкубінгу у якому взяли участь учні шкіл громади – хлопчики та дівчатка, що захоплюються збиранням кубика Рубіка. Турнір був організований сектором сім’ї, молоді та спорту Балтської міськради.


На перший погляд, кубик Рубіка може вважатися забавкою, насправді ж, складання славнозвісної головоломки допомагає розвивати пам’ять, дрібну моторику рук, логіку та просторову уяву. Також це заняття виховує у дітей посидючість і вчить їх прагнути поставленої мети.
Проведення змагання зі спідкубінгу у Балтській громаді – це одна з молодіжних ініціатив, яку запропонував учень ЗОШ I-III ст. №2 — гімназія Ярослав Мединський. Він також взяв участь у турнірі, але не як учасник. Хлопець активно допомагав гравцям дотримуватися правил гри, та готував кубики Рубіка до кожного етапу змагань.


Незважаючи на те, що такий захід відбувся вперше – турнір пройшов на високому рівні. Учасників, а серед них була лише одна дівчина, прийшли підтримати рідні та близькі.


У залі було тихо. Чутно лише клацання кубика та інколи підбадьорливі вигуки уболівальників. Учасники турніру зосереджені та уважні, адже тут головне якнайшвидше зібрати кубик. За кілька етапів визначилася п’ятірка найспритніших, яка і змагалася за призові місця.


Судді турніру були уважними та об’єктивними. Долю гравців вирішував секундомір, який запускали вони самі. Тож, жодних образ. Щоправда не обійшлося без розчарувань. Комусь не вистачило швидкості, хтось перехвилювався.
І ось, останній етап пройдено. У руках головного судді змагань начальника сектору сім’ї, молоді та спорту Балтської міськради Наталії Товстухи протокол з іменами переможців.
Третє місце з результатом 27 секунд 65 мілісекунд посів Андрій Бурдіян, друге місце виборов Євген Бивший, який зібрав свій кубик Рубіка за 27 секунд 47 мілісекунд. І на першому місці, з результатом 17 секунд, опинився Данило Вояковський. Хлопці отримали кубки, медалі, грамоти та щирі поздоровлення. А ім’я переможця турніру зі спідкубінгу Данила Вояковського, за словами Наталії Товстухи, увійде до книги рекордів Балтської громади.


Автор молодіжної ініціативи, щодо проведення турніру, Ярослав Мединський розповів, як виникла його ідея.


«Коли тільки я починав збирати кубик Рубіка, я шукав де відбувається найближчий до нашого міста турнір. Але я бачив, що вони дуже далеко і у мене не було можливості до них добратися. І я подумав, що було б досить актуально влаштувати такий турнір у нашому місті. Хочу з упевненістю сказати, що у нас найкращі хлопці, які збирають кубик Рубіка».

У Балтській міськраді завжди дослухаються до думки молодих жителів громади. Активно діє молодіжна рада. Кілька років поспіль успішно реалізуються молодіжні ініціативи.

«Балтська міська рада продовжує реалізовувати молодіжні ініціативи,– каже начальник сектору сім’ї, молоді та спорту Наталія Товстуха. – В листопаді місяці ми проводили зустрічі з активною молоддю громади з метою визначення молодіжних ініціатив, які будуть реалізовані у нашій громаді протягом 2021–2022 років. Це турнір зі спідкубінгу, або швидкубінгу, який ми щойно провели, наступна ініціатива – турнір зі стратегічних ігор, це командні змагання. Далі – створення кіностудії у Березівській ЗОШ. Вже виділені кошти на придбання необхідного обладнання. Також однією з ініціатив є створення книги рекордів Балтської громади. І ім’я переможця сьогоднішнього турніру Данила Вояковського увійде у цю книгу. І остання молодіжна ініціатива – створення майданчика відпочинку для дітей з обмеженими фізичними можливостями».

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.