Рік плідної праці у непростих умовах

У КНП «Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги» відбулося засідання медичної ради за участі членів спостережної ради та трудового колективу. У заході взяв участь заступник Балтського міського голови Валерій Желіховський.


З аналізом діяльності КНП «Балтський центр ПМСД» за 2021 рік та аналізом фінансової діяльності за 2021 рік виступив директор КНП «Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги» Станіслав Чорний. На початку заходу він відзначив сумлінну роботу медсестри загальної практики сімейної медицини Інни Решетник, системного адміністратора Дмитра Кожухара та водія Анатолія Доскоча.


За допомогою інфографіки Станіслав Чорний почав з аналізу виконання концепції «Розвиток охорони здоров’я ОТГ у 2020-2022 рр.». Підкріплюючи свою доповідь цифрами, він висвітлив питання, пов’язане з втратою декларацій у Піщанській громаді (-2000) та у Балтській громаді (-1800), яка сталася з певних причин. Загальна кількість декларацій наразі складає 28 939. Попри обставини, які склалися, за словами Станіслава Чорного, все ж вдалося частково компенсувати втрати декларацій, провести реорганізацію структурних підрозділів, знизити ризики фінансової нестабільності та завершити 2021 рік з залишками коштів, що дозволило виплатити аванс та заробітну плату з підвищенням лікарям та медсестрам за січень 2022 року.

Спинився доповiдач i на доходах пiдприємства та коштах, які надійшли з бюджетів різних рівнів і розповів, куди були спрямовані ці гроші.


Для підвищення ефективності медичного обслуговування та поліпшення доступу до медико-санітарної допомоги у КНП «Балтський центр ПМСД» була впроваджена «Електронна охорона здоров’я». А це — електронні картки та рецепти, МВТН (медичний висновок про тимчасову непрацездатність), вакцинація.
Доповідач висвітлив питання щодо нових умов відпуску антибіотиків, адже з квітня цього року для отримання антибактеріальних лікарських засобів в аптеках потрібен буде електронний рецепт.

Що стосується програми «Доступні ліки» то, за словами Станіслава Чорного, у 2021 році кількість препаратів, які входять до програми, становила 354. Пільгові рецепти мають право отримувати 11 987 осіб.
Не оминув доповідач і таку важливу тему, як безперервний професійний розвиток лікарів, наголосивши, що всі охочі вдосконалюються постійно. Таким чином у деяких лікарів спостерігається перевищення по балах у чотири рази.


Велику увагу у своїй доповіді Станіслав Іванович приділив профілактиці захворювань. Тут мова йшла насамперед про вакцинацію. У медичному закладі підготовлена інфраструктура для вакцинації та ізолятор. Працює мобільна бригада. Станом на 01.01.2022 року від COVID – 19 повністю вакциновано 31,8% задекларованого населення (7918 осіб) та 3,3% очікують на другу дозу. Вакциновані тільки однією дозою 830 осіб. У процентному відношенні 70% охоплено рутинною вакцинацією.


У 2021 році сімейні лікарі підготували 39 статей щодо профілактики захворювань, які були розміщені на сайті закладу та на офіційній сторінці в Facebook, деякі опубліковані у місцевих друкованих виданнях.
У 2021 роцi було заплановано оглянути по ГПР – 8 284 особи, запрошено на прийом до сімейного лікаря (в тому числі через телефонне консультування) – 7 583 особи, що становить 92% від підлягаючих. Оглянуто 5 878 осіб, що складає 78% від запрошених.


Чимала увага у 2021 році приділялася формуванню сервісу медичної допомоги. Зворотний зв’язок з пацієнтами було налагоджено через офіційну сторінку в соціальній мережі Facebook, через скриньку відгуків та пропозицій у закладі та через сканування QR-коду, що веде до заповнення анонімної анкети, який знаходиться біля кожного кабінету лікаря і медичної сестри.
Завершивши аналітичну частину доповіді, Станіслав Чорний спинився на заходах, запланованих на 2022 рік. Насамперед – це вирішення кадрових питань, залучення молодих спеціалістів, адже закладу не вистачає лікарів. У цьому напрямку вже ведеться робота, яку буде продовжено в поточному році. КНП «Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги» і надалі працюватиме над збільшенням кількості декларацій. Також у планах – забезпечення щотижневого прийому сімейного лікаря на нерегулярному місці надання первинної медичної допомоги.
За рахунок завершення проведення швидкісного інтернету до усіх АЗПСМ та ПЗ КНП «Балтський центр ПМСД» буде забезпечено доступну та без черг якісну медичну допомогу.

Що ж до електронної системи охорони здоров’я, то тут відбудуться наступні зміни: розширення програми «Доступні ліки»; з 01.04.2022 – антибіотики за електронним рецептом; з 01.07.2022 – наркотичні препарати за електронним рецептом; з 01.10.2022 – всі інші препарати за електронним рецептом.

Коли порядок денний засідання медичної ради було вичерпано слово взяв заступник Балтського міського голови Валерій Желіховський, який висловив бачення керівництва Балтської громади щодо основних напрямків роботи КНП «Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Слід зазначити, що воно не розходиться з позиціями, які були висвітлені у доповіді Станіслава Чорного.
Член спостережної ради Ольга Безсмертна дала високу оцінку діяльності колективу Балтського центру первинної медико-санітарної допомоги, підкресливши, що цей медичний заклад посідає одне з лідируючих місць серед подібних в Україні.


Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.