EnglishRussianUkrainian
   

Такої незвичайної виставки у Балтському історичному музеї ще не було

Балтський історичний музей широко відчинив двері перед поціновувачами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. На унікальній виставці гармонічно поєдналися роботи майстрів, які працюють у різних жанрах. Живопис представляли Сергій Шендеровський, Борис Кольцов, Катерина Лемешева, Іван Орос та Олена Дорош. Її роботи на зрізах деревини вражали досконалістю та витонченим смаком. Різбляр по дереву Федір Кольцов у своїй єдиній роботі передав неповторний колорит сільського життя, а Галина Кушнір залишила у спадок музею неперевершені картини з соломки. 

Самобутньо та яскраво виглядає українська вишивка, створена майстринями Валентиною Шаповал та Оленою Бордюжою. Мереживною легкістю та чуттєвістю чарують витинанки Наталії Меленишин. Одним словом – тут було від чого отримати задоволення.  

Виставка, яку митці Балтщини присвятили 30-й річницi Незалежності України, відкрила широкому загалу ще одне яскраве ім’я. У куточку, який прикрасили іграшки та герої улюблених усіма мультфільмів зібралося чимало зацікавлених гостей. Дочка директора музею Петра Ткача Оксана Чижик, захоплено розповідала, як нещодавно виявила у собі неабияку пристрасть до в’язання гачком. Вона не просто плете, а створює неповторі образи мультяшних героїв та кумедних звіряток. Скажемо відверто – здивувала неабияк і не лише дітей, а й дорослих. 

Нових майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Оксану Чижик та вишивальницю Олену Бордюжу, роботи яких сподобалися відвідувачам, мистецька спільнота залюбки прийняла у свою компанію.

Коли трохи вляглися пристрасті директор Балтського історичного музею Петро Ткач звернувся до присутніх. Патріотизмом та любов’ю до рідної України було просякнуте кожне його слово. У тій промові віра у щасливе майбутнє держави та тривога за сьогоднішній день.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять про наших земляків, які віддали життя за свободу Батьківщини.

У виставковій залі було чимало авторів, роботи яких представлені на цьому чудовому вернисажі. Про своє захоплення вишивкою розповіла дебютантка Олена Бордюжа. Було що сказати майстрині витинанок Наталії Меленишин, завсіднику мистецького життя художнику Сергію Шендеровському, його дочці, талановитій майстрині та художниці Анастасії Малиношевській, участниці хору «Будьмо» Надії Гальчинській, образ якої в українському вбранні увічнив на своєму полотні Сергій Шендеровський.

Щиро привітали присутніх з відкриттям чудової виставки директорка Балтської школи мистецтв Олена Заянчуковська та завідуюча відділом культури та туризму Балтської міськради Анастасія Фокша.  


Коли відлунали промови, гості не поспішили розходитися. Вони спілкувалися, обмінювалися думками, переглядали твори мистецтва. У залі було по-домашньому затишно, у душі – радість та гордість за наших талановитих земляків.   

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.