EnglishRussianUkrainian
   

Творити добро – значить ділитися з іншими Божою любовю

З вірою в Бога та у перемогу збройних сил України живуть сьогодні члени церкви християн віри євангельської «Пробудження» (пастор Віталій Маковський) з м. Балти. Вони разом з іншими благодійними християнськими організаціями міцно тримають прапор християнського волонтерства.

За кілька місяців на адресу церкви надійшло 20 тонн гуманітарної допомоги. Ті, кому зараз особливо скрутно, вже отримали майже 1000 продуктових пакетів, засоби гігієни для дорослих і дітей, дитяче  харчування, а також одяг.

У полі зору волонтерів церкви «Пробудження» внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, малозабезпечені сім’ї, діти яких відвідували недільну школу. Майже 20 багатодітних родин повністю забезпечені одягом та взуттям. Окрім того, волонтери облаштували два будинки, в які заселись переселенці з Харкова та Одеси. Завдяки турботі пастора церкви «Пробудження» Віталія Маковського на базі двох церков у с. Слюсареве, Савранської селищної ради та Вознесенка, Арцизької селищної ради продовжують працювати недільні школи. Нещодавно для дітей в місті Балті та селі Слюсареве під егідою місії ІМОСЕ з США реалізовано проєкт «Хеппі тайм».

Волонтери продовжують шукати нові джерела надходження гуманітарної і спонсорської допомоги та доставки її у м. Балту.     

Коли готувався цей матеріал, ініціативна група церкви «Пробудження» прямувала на південь Одещини за черговим вантажем гуманітарної допомоги, який поромом доставили з Румунії.

«Ще до війни я був кілька разів у Румунії, – розповідає пастор церкви «Пробудження» Віталій Маковський», – там познайомився з багатьма братами з християнських церков, і коли розпочалася війна вони прийняли рішення допомагати нашим людям. У Бухаресті створений штаб по збору гуманітарної допомоги. В основному – це харчові продукти. Ми плідно співпрацюємо. Це особлива робота. Щодня волонтери готують до 150 продуктових пакетів і роздають їх людям. Звичайно, наша команда зіштовхнулася з труднощами, насамперед – це брак пального, але з Божою допомогою в нас все виходить. Волонтерам безкорисливо допомагає Борис Паєвський, за що йому велика подяка. До наших волонтерських поїздок з розумінням ставляться правоохоронці та тероборонівці, що стоять на блокпостах. До краю завантажені автомобілі з табличкою «волонтерський рух» пропускають без зволікань».

Щоб гуманітарну допомогу отримали ті, хто її потребує, соціальна служба Балтської міськради надала списки внутрішньо переміщених осіб. Лише за один день їм роздали понад 140 продуктових пакетів вагою бiльше 10 кілограмів кожен. Вже двічі гуманітарну допомогу отримали члени 12 дочірніх церков, які знаходяться в інших населених пунктах, і ця робота продовжується.

Команда волонтерів церкви «Пробудження» молода, завзята, дієздатна та самовіддана. Кожен готовий трудитися не рахуючись з власним часом. І, за словами пастора церкви Віталія Маковського, вони працюватимуть доти, доки не минуть важкі часи для українського народу.        

Здійснювати масштабний проєкт по наданню гуманітарної допомоги під час війни України проти окупантів з РФ, волонтерам церкви «Пробудження» допомагають спонсори та благодійники: старший пастор місіонерсько-євангельської церкви (м. Сакраменто) Павло Гладиш; місія ІМОСЕ США (керівник Анатолій Коломієць); БФ «Сумка Самарянина»; церква «Нове життя» (пастор Марин Бешліу) м. Вулканешти, Республіка Молдова; БФ «Руки милості» м. Чернівці; Бухарестська регіональна п’ятидесятницька громада (президент Костянтин Громаде); церква «Філадельфія» (м. Бухарест, Румунія); Християнська місія «Secerisul» (Румунія).

Безкорислива праця волонтерів, їх добрі справи – це вияв щирої любові до людей, яка є основою всього християнського життя.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.