EnglishRussianUkrainian
   

Ти себе Українкою звала

Чарівний, романтичний, чутливий, зворушливий. Саме таким був літературно-музичний вечір, присвячений творчості та біографії поетеси, письменниці та перекладачки Лесі Українки, день народження якої відзначається 25 лютого.

Цей захід відбувся завдяки творчій співпраці педагогів КЗ «Балтська школа мистецтв» та працівників КЗ «Балтська публічна бібліотека».

Разом з викладачами Оленою Заянчуковською (фортепіано), Ольгою Ковальчук (сольний спів), Олександрою Закржевською (скрипка), які показали своє майстерне виконання, виступили їх вихованці: Арина Мазур, Дарина Шамова, Юлія Слюсаренко, Руслана Єроменко та Юлія Лисогора.   

На вечорі прозвучали музичні твори Фелікса Мендельсона, Володимира Стеценка, Богдани Фільц, Ольги Тимошенко, Інни Францискевич, Миколи Скорика. Виховівнці читали вірші Лесі Українки.

Вдалий підбір музичних номерів та майстерне виконання органічно вплелися в літературну канву заходу. Ведуча вечора, завідуюча сектором по роботі з дорослими читачами КЗ «Балтська публічна бібліотека» Юлія Рашкован, проникливо розповідала про непросте життя талановитої Лесі Українки, її родну, творчість та любов. А вдало підібраний документальний фільм став емоційним фоном літературно-музичного вечора.

І слухачі, і виконавці були настільки захоплені цікавим дійством, що не помітили, як пролунали останні слова ведучої. У затишній залі, де гостинно пригощали чаєм з солодощами, запанувала тиша. Розходитися не поспішали.

Отож, з упевненістю можна сказати, що автори проекту досягли своєї мети. Такі заходи мають право на продовження. І те, що воно буде, підтвердила директор КЗ «Балтська публічна бібліотека» Ольга Бурбела:

«Ми плануємо проводити такі вечори, принаймні, раз на два місяці, бо маємо багатий літературний матеріал, а школа мистецтв – це музиканти та співаки. І це досить вдале поєднання різних жанрів. Будемо запрошувати читачів та відвідувачів бібліотенки різних вікових категорій. Вже у березні відбудеться вечір пам’яті нашого земляка Семена Цванга».

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.