Український прапор: шлях крізь віки до вільної України

У Балті на меморіалі Слави, де увічнені герої, що віддали своє життя за свободу України, громадськість відзначила День Державного прапора України.

28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила державним прапором України синьо-жовтий стяг. Блакитний та жовтий кольори для українців – це кольори чистого неба і пшеничного лану. Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодення. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917-го, 1941-го та 1990-го року, три революції новітнього часу: «на граніті» та два Майдани, а нині ведеться війна проти російсько-імперської навали на Донбасі та в Криму.

Члени національної скаутської організації України «Пласт» та ветеран АТО Руслан Антонюков підняли два прапори. Поруч з Державним прапором України по-праву замайорів червоно-чорний. Чорний колір символізує українську землю. А червоний – кров борців, пролиту за свободу. 

З нагоди державного свята пролунав Гімн України і до слова запросили викладача історії Балтського фахового коледжу Анатолія Лєкаря, який наголосив на тисячолітній історії українського прапора, кольори якого у різні часи супроводжували боротьбу народу за визволення і свободу України.

Державний прапор України у наш час набув особливого сенсу. Жовто-блакитні кольори майорять над героями, які  не шкодууючи свого життя, виборюють свободу української землі на сході нашої держави. Пам’ять загиблих захисників України присутні вшанували хвилиною мовчання.

Учасники урочистостей поклали живі квіти до вічного вогню та гранітного каменю, на якому викарбувані імена наших земляків, загиблих у протистоянні з російським агресором.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.