У Балті вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

На центральну площу міста, де встановлений стенд зі світлинами Героїв Небесної Сотні, сходяться городяни.

20 лютого країна згадує імена людей, які під час Революції Гідності, ціною власного життя, змінили хід історії нашої держави. Вони захищали демократію, ідеали свободи, прагнення народу жити у вільній європейській країні. Ті трагічні події та імена героїв, що полягли на барикадах, назавжди закарбувалися на скрижалях народної пам’яті.    

Під звуки державного Гімну України розпочався мітинг пам’яті. Тужливі слова ведучого повернули присутніх до трагічних подій зими 2013-2014 років. Біжить невпинно час, але те, що сталося вісім років тому досі болем відгукується у серцях українців. Про це говорила у своєму виступі заступник Балтського міського голови Тетяна Холіч.

«Залишився біль, нестерпний біль рідних Героїв Небесної Сотні. Біль тих, хто був особисто там, на Майдані, у ті часи. Хто все це бачив, хто пережив і хто повернувся. Біль всіх тих українців, які до нині проводжали і проводжають своїх рідних на східний кордон України. Українська історії мала багато трагічних подій, ситуацій, пережила їх, і кожного разу, коли траплялись такі ситуації, знаходилися   найкращі сини і дочки, які ставали на захист рідної землі. Так було у 2013-му і 2014-му, так є і сьогодні в Донецькій і Луганській області, там, де країна-агресор намагається знову змінити історію України, підкорити таку вперту українську націю. Ми маємо пам’ятати тих, хто віддав за нашу землю свої життя».

Тетяна Холіч згадала імена наших земляків, які загинули, захищаючи свободу України. Вічна їм пам’ять.

На центральній площі Балти лунали патріотичні промови, а потім запанувала тиша. То була хвилина мовчання на знак глибокої шани та пам’яті Героїв Небесної Сотні.  

До стенда зі світлинами героїв, учасники мітингу поклали лампадки, в яких тремтіло полум’я свічок. Пам’ять не згасне.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.