Міністерство охорони здоров’я затвердило новий Перелік лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта.
Новий перелік затвердили наказом від 18 березня 2024 року № 457, пише «Ліга.Закон».
Зазначається, що рішення про віднесення лікарського засобу до лікарських засобів, рекламування яких заборонено, приймається під час державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру лікарських засобів України.
До нового переліку, зокрема, увійшли такі лікарські засоби, як: АДВАНТАН, АЕРТАЛ, АЛЕРГОДИЛ, АЛМІБА, АЦИК та інші. Перелік налічує 407 найменувань лікарських засобів відповідних форм випуску та виробників.
Новий Перелік налічує 407 торговельних назв лікарських засобів (без урахування дозування та кількості в упаковці), в той час, як у попередньому переліку їх містилося понад 500. Їх перелік можна подивитися за посиланням.
При визначенні лікарських засобів, рекламування яких заборонено, застосовуються критерії затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 6 червня 2012 року № 422. Рішення про віднесення лікарського засобу до лікарських засобів, рекламування яких заборонено, приймається за наявності хоча б однієї з таких умов:
1. Відпуск лікарського засобу здійснюється тільки за рецептом лікаря.
2. Лікарський засіб містить наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори.
3. Торговельна назва лікарського засобу та/або міжнародна непатентована назва (МНН) та форма випуску готового лікарського засобу така ж, як і лікарського засобу, рекламування якого заборонено.
4. Застосування лікарського засобу може викликати синдром звикання, що зазначено в інструкції для медичного застосування, крім лікарських засобів для зовнішнього (місцевого) застосування.
5. Лікарський засіб застосовується виключно для лікування жінок у період вагітності та годування груддю.
6. Лікарський засіб застосовується виключно для лікування дітей до 12 років.
7. Лікарський засіб застосовується для лікування:
- венеричних захворювань;
- особливо небезпечних інфекційних хвороб;
- раку та інших пухлинних захворювань;
- хронічного безсоння;
- діабету;
- ожиріння (включаючи лікарські засоби, що використовуються для зменшення маси тіла);
- імпотенції (еректильної дисфункції).
8. Лікарський засіб належить до групи анатомо-терапевтично-хімічної класифікації (АТХ) за кодом J05A «противірусні препарати прямої дії».