EnglishRussianUkrainian
   

У США школярі вийшли на демонстрації на підтримку посилення контролю за обігом зброї

 

По всій території США пройшли масові акції протесту проти насильства з застосуванням вогнепальної зброї, повідомив в середу телеканал CNN.

Учасники акції — в основному учні середніх освітніх установ — закликали американську владу посилити закони, які контролюють обіг вогнепальної зброї в країні. Зокрема, вони вимагають ввести обов’язкові перевірки для всіх громадян, які бажають придбати вогнепальну зброю, і заборонити продаж штурмових гвинтівок в США.

Окрім того, учасники протесту вважають за необхідне прийняти закон, що дозволяє судовій владі забороняти придбання і носіння зброї громадянам, які проявляють ознаки неврівноваженої поведінки.

За даними CNN, участь в акції взяли учні з понад три тисячі шкіл по всій країні, причому школярі пішли з занять.

Демонстрації пройшли у Вашингтоні та Нью-Йорку, де до протестуючих приєднався губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо.

В ефірі телеканалу ABC News з’явилися кадри, на яких губернатор разом з учасниками акції ліг на землю в знак протесту проти насильства з застосуванням вогнепальної зброї. Куомо і протестуючі школярі скандували: «Контроль над вогнепальною зброєю зараз», «вистачить цього» і «захистіть наших дітей».

У США питання контролю за придбанням і володінням вогнепальною зброєю є одним з найбільш спірних. Традиційно представники Демократичної партії виступають за більш суворі закони в цій сфері, а республіканці захищають права громадян на придбання і володіння вогнепальною зброєю.

У лютому 17 людей стали жертвами стрілянини в школі міста Паркленд (штат Флорида). Стрілянину там відкрив 19-річний Ніколас Круз — колишній студент цього навчального закладу, якого виключено з дисциплінарних причин.

Share.

Comments are closed.