Цілюща вода Хрещення Господнього

Ще не зійшла перша зоря, а на берег річки Кодими сходилися люди, щоб розпочати свій день з прославлення Господа Спасителя та принести додому освячену воду. Адже багато хто вірить, що на Хрещення уся вода на землі має цілющі властивості.


Незважаючи на морозну, вітряну погоду, усі, хто зібрався на березі, уважно слухали проповідь священика.

Про Хрещення Господнє у Новому Заповіті розповідається, що у той час, коли Іоан Предтеча проповідував на берегах Йордану і хрестив людей, Ісусові Христу виповнилося тридцять років. Він також прийшов з Назарета на річку Йордан до Іоана, щоб отримати від нього хрещення.

Іоан же вважав себе недостойним хрестити Ісуса Христа і став відмовляти Його, кажучи: «Мені треба хреститися від Тебе, і чи Тобі приходити до мене?»
Та Ісус сказав йому у відповідь: «Облиш нині», тобто не відмовляй Мене тепер, «бо так належить нам виконати всяку правду». (Мф 3, 13–17).

Тоді Іоан не став перечити і хрестив Ісуса Христа. Після завершення хрещення, коли Ісус Христос виходив з води, раптом розкрилися над Ним небеса, й Іоан побачив Духа Божого, Який у вигляді голуба спускався на Ісуса, а з неба почувся голос (Бога Отця): «Це є Син Мій улюблений, в Ньому Моє благовоління».

Тоді Іоан остаточно впевнився, що Ісус є очікуваний Месія, Син Божий, Спаситель світу.
(Див.: Мф 3, 13–17; Мк 1, 9–11, Лк 3, 21–22; Ін 1, 32–34).

Разом з городянами на берег Кодими прийшов голова Балтської міськради Сергій Мазур та його заступник Тетяна Холіч. Керівник Балтської громади привітав усіх, хто має віру у Спасителя.


«Хочу привітати усіх наших земляків з великим християнським святом, з Хрещенням Господнім. Хочу побажати усім миру, злагоди, добра, достатку, щоб Господь Бог оберігав ваші сім’ї, давав силу, здоров’я, нові плани на нові звершення, на гарне, щасливе життя. Усіх зі святом!»
Коли завершився обряд освячення води, усі, хто вірить у цілющі властивості хрещенської води, під пильним наглядом балтських рятувальників, почали пірнати у крижану йордань. Вони почувалися цілком задоволеними. А потім зігрівалися гарячим чаєм.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.