Шановні земляки, дорогі мешканці Балтщини!

Наприкінці березня ми щороку відзначаємо пам’ятну дату — визволення території міста, сіл, району, громади від фашистсько-румунських окупантів. 77 років тому на нашу землю прийшов довгоочікуваний мир, за який наші діди та прадіди заплатили найвищу ціну.

Багато лиха жителям Балтщини принесла Друга світова війна. Частково місто було перетворено на руїни. По-звірячому знищувалось мирне населення. Сотні балтян були закатовані в гетто. Але мужність, героїзм, воля до Перемоги допомагали у боротьбі з ворогом – на Балтщині активно працював підпільний та партизанський рух. На боротьбу з фашистськими загарбниками постав увесь народ. І такої єдності, такого святого братерства, такої міцної віри в Перемогу ще не знала історія.

У переломні воєнні роки неподалік від міста встановилася лінія фронту, яка проходила через села району та рясно залила кров’ю нашу землю. На фронтах війни загинуло близько тисячі балтян.

29 березня 1944 року – світла дата визволення в історії нашого краю.

Пам’ять війни – це пам’ять серця. Цю пам’ять несуть у вічність нові покоління, схиляючись у шані перед своїми дідами, живим і полеглими, перед усіма солдатами Другої світової війни. Ніхто і ніколи не має права забути про мільйони загиблих, про подвиг нашого народу, про трудовий героїзм у тилу.

У цей день ми згадуємо імена наших земляків і всіх тих, хто своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини наближали день звільнення України від фашистської окупації. Висловлюю глибоку повагу усім, хто пройшов сувору школу війни. Низький уклін і щира вдячність тим, хто в повоєнні роки відбудував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом мужності, самовідданості та любові до нашої країни, до нашої Балтщини.

Наш святий обов’язок – берегти пам’ять про полеглих на полях війни та піклуватися про живих ветеранів.

Бажаю кожній родині – здоров’я, добробуту, тепла й затишку, а найголовніше — миру та віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливим.

З Днем визволення, шановні земляки!

Балтський міський голова Сергій Мазур

Зважаючи на карантинні обмеження, традиційні масові урочистості з нагоди визначної дати визволення Балти від окупантів відмінені. Вшанувати пам’ять захисників рідного краю можна протягом дня біля Меморіалу Слави.

Відповідні заходи, присвячені визволенню сіл Балтщини, відбуваються у кожному населеному пункті громади.

Світла пам’ять солдатам Перемоги!

Share.

Comments are closed.