Швидко, професійно, з розумінням

Під час загарбницької війни РФ проти України у Балтську територіальну громаду почали прибувати люди з місць, де йшли та ще й зараз точаться запеклі бої. До прийому внутрішньо переміщених осіб місцева влада готувалася. Було налагоджено волонтерську діяльність, усі служби, причетні до облаштування прибулих з гарячих точок, працюють злагоджено.

Задля зручності обслуговування людей, що рятувалися від небезпеки, при Центрі надання адміністративних послуг, нещодавно почав працювати соціально-гуманітарний центр.

«Якщо нам раніше доводилося буквально водити внутрішньо переміщених осіб за руку, – каже заступник Балтського міського голови Тетяна Холiч, – то зараз все зосереджено в одному місці – у Центрі надання адміністративних послуг. Це зручно для всіх. На цей час зареєстровано вже майже 1200 людей, що знайшли притулок у Балтській територіальній громаді. Зареєструвавшись, вони отримують усі необхідні виплати. Окрім того, люди, які прихистили переселенців, мають право отримати кошти на оплату послуг ЖКГ».

Працюють з внутрішньо переміщеними особами спеціалісти сектору соціальної політики Балтської міськради. Завдяки їх злагодженій роботі черг у ЦНАПі немає. Люди спокійні та зосереджені.

Наталія Степанова днями приїхала з Миколаєва. Там зараз дуже небезпечно.

«У нас зареєстрований завод-розплідник і шість собак приїхали з нами, говорить Наталія. – І не лише собаки, привезли з собою ще й птахів. Ми все, що могли, покидали у машину і приїхали у Балту. У Миколаєві в нас залишилися батьки, і поки що неушкодженим стоїть наш приватний будинок, хоч чи не щодня Миколаїв обстрілює ворог. Дітей ми ще раніше відправили з міста. Ми зупинилися в Балті, у своїх знайомих. Зустріли нас дуже добре. Ми уночі чули повітряну тривогу. Від кожного гуркоту машин за вікном здригаємося. Здається, що це ворожі обстріли. Ми вперше прийшли у Центр надання адміністративних послуг, сподіваємося на швидку та професійну допомогу».

Якщо Наталія Степанова з чоловіком щойно прибули у наше місто, то Богдан Ясинський місяць тому вивіз з Дачної, що під Одесою, до родичів в с. Обжиле, свою сім’ю.

«Якби не маленькі діти, то ми б може й залишилися, а так довелося. Я прийшов сюди, бо почув, що можна отримати грошову допомогу для внутрішньо переміщених осіб. У нас дитина отримує дієтичне харчування, потрібні фінанси, щоб годувати так, як треба. Мене тут зустріли з розумінням».

У приміщенні Центру, після капітальної реконструкції будівлі, все передбачено для зручності відвідувачів. Для дітей облаштована ігрова зона. Тут є все для комфортного перебування та обслуговування відвідувачів.

Спеціаліст з питань надання адмінпослуг соціального характеру сектору соціальної політики Тамара Богопольська щойно відпустила чергового відвідувача і приділила нам кілька хвилин свого часу.

«Роботи в нас вистачає. Люди звертаються щодня. Вже зареєстровано майже 1200 внутрішньо переміщених осіб. Вони оформляють документи на отримання щомісячної адресної допомоги, вирішують інші життєво важливі питання».

Роботою соціально-гуманітарного центру переймається Балтський міський голова Сергій Мазур. В умовах воєнного часу керівництво громади вирішує безліч важливих питань, наближаючи жадану перемогу.

Центр надання адміністративних послуг знаходиться на розі вулиць Вишнева та Ломоносова і працює щодня з 8.00 до 17.00. У п’ятницю з 8.00 до 16.45. Вихідні дні: субота та неділя.

Контактний телефон – (066) 600-97-56.

Ліана Швецова

Фото: Анна Рибицька, Ліана Швецова.

Share.

Comments are closed.