Я не продаю алкоголь неповнолітнім

                                                               Шановні підприємці !

Балтська районна державна адміністрація нагадує, що відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років. Заборонено також продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

Продавець пива (крім безалко¬гольного), алкогольних, слабоалко¬гольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), ал¬когольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші докумен¬ти, що підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виник¬ли сумніви щодо досягнення по¬купцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин сто¬лових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання засто-совуються фінансові санкції у ви¬гляді штрафів у разі порушення вимог ст. 15 цього закону у роз¬мірі 6800 гривень.

Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності відповідно ч.3 статті 156 КпАП (від 7 грудня 1984 року №8073-X, редакція від 16.05.2017 року), а саме: до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 510 грн. до 1700 гривень. Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.
В зв’язку з цим, звертаємося до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби особам, що не досягли 18-річного віку!

Share.

Comments are closed.