EnglishRussianUkrainian
   

Увага: шахраї! Поліція попереджає!

Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну роботу та регулярні попередження з боку поліції, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв усіх мастей.

Як повідомив начальник Балтського  відділу полковник поліції Олександр Нємцев, громадяни повинні бути ознайомлені з основними видами шахрайств та способами їх уникнення.

Види шахрайств:

1) Телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMS про виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних.

Аби не стати жертвою шахраїв, поліція радить громадянам дотримуватися наступних правил: перш за все, не впадайте в паніку й не поспішайте виконувати умови аферистів. Попросіть людину, яка представилася правоохоронцем, назвати прізвище, ім’я, по-батькові й дату народження затриманого або постраждалого родича. Практично в 100 % випадків такою інформацією злочинці не володіють.

Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.

Якщо ви все ж таки попалися на гачок аферистів або відносно вас намагалися застосувати шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до поліції. Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників «по гарячих слідах».

2) Інтернет-шахрайства (купівля – продаж товарів через Інтернет).

Щоб убезпечити себе від таких неприємностей треба:

По-перше, користуватися тільки перевіреними Інтернет-магазинами;

По-друге, використовувати тільки післяоплату: отримали товар – заплатили гроші, і ніяких передоплат чи задатків;

По-третє, картку для отримання платежів не варто «прив’язувати» до номера робочого телефону, яким ви постійно користуєтесь.

3) Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї готівки).

Ніколи не спішіть ділитися конфіденційною інформацією, зверніться до банку й впевніться у тому, що інформація запитується дійсно представниками банку і в обґрунтованих цілях. У жодному разі не повідомляйте свої дані по телефону. Таке просте правило є надійним способом уникнути шахрайських дій.

Шановні громадяни, будьте пильні, перевіряйте надану вам інформацію, не довіряйте незнайомим людям! Та якщо ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно звертайтеся до відділу поліції за номерами: (048)779-44-93  або «102».

Балтський відділ поліції

Share.

Comments are closed.