EnglishRussianUkrainian
   

Поліція нагадує: продаж алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім заборонено!

Поліція Балтщини звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» — далі Закон).

Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який їх купує, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Однак це, нажаль, не стимулює деяких суб’єктів господарювання міста на дотримання зазначених норм законодавства. Не лякають їх навіть фінансові санкції, які є чималими.

«Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Так, згідно зі статтями 15,17 Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу – 6800 гривень та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Відповідно ч.3 статті 156 КпАП до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це від 510 грн. до 1700 грн.

Протягом січня-лютого 2018 року співробітниками ювенальної превенції Балтського відділу поліції під час перевірки торгівельних закладів на предмет дотримання правил торгівлі підакцизними товарами виявлено 2 факти продажу пива неповнолітнім. На продавців складено адміністративні протоколи, передбачені ст.156 ч.2 КУпАП та адміністративні матеріали направлено на розгляд адмінкомісій Балтської ОТГ.

Тому, шановні підприємці міста, звертаємося до Вас з проханням неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім», – коментує заступник начальник сектору превенції Балтського відділу поліції Людмила Буберенко.

Працівники поліції закликають громадян, які стали свідками продажу чи купівлі неповнолітніми цигарок або алкоголю, зупинити і продавця, і дитину, а також повідомити про такий факт в правоохоронні органи для вжиття жорстких заходів реагування.

Сектор превенції Балтського ВП

 

 

Share.

Comments are closed.