EnglishRussianUkrainian
   

У новій держпрограмі рівних прав та можливостей особливу увагу приділять сільським жінкам

Гендерна нерівність в Україні особливо відчутна на селі, де жінки досі стикаються зі структурною нерівністю і численними формами дискримінації, що перешкоджають реалізації їх прав, заявляє віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«В Україні кожна третя жінка живе в селі, і вони зазвичай мають обмежений доступ до правосуддя, освіти, житла, розвитку навичок, можливостей одержання навчання і медичних послуг, участі в активному політичному житті», — зазначила І.Климпуш-Цинцадзе в Нью- Йорку під час виступу на загальних дебатах 62-ї сесії Комісії ООН зі статусу жінок.

Як повідомляє служба віце-прем’єра, в своєму виступі вона підкреслила, що Україна послідовно імплементує положення Пекінської декларації та Платформи дій, Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації жінок та Цілі сталого розвитку ООН з метою досягнення гендерної рівності та розширення прав жінок.

Віце-прем’єр також нагадала, що нещодавно уряд України прийняв Державну програму з відновлення і розвитку миру в східних областях України до 2021 року, яка спрямована на створення нових робочих місць і збільшення зайнятості найбільш вразливих груп, яка включає підтримку жінок у створенні власного бізнесу. Вона, зокрема, також допоможе вирішити потреби сільських жінок, які постраждали від конфлікту.

І.Климпуш-Цинцадзе додала, що уряду за підтримки структури «ООН Жінки» в Україні також вдалося врахувати гендерну проблематику в рамках локалізованих цілей сталого розвитку ООН.

За даними служби віце-прем’єра, жінки очолюють лише 8% підприємств аграрного бізнесу, 36% не беруть участі в прийнятті рішень в своїх громадах. Лише 21% сільських жінок мають банківські рахунки.

Источник: http://ua.interfax.com.ua/

Share.

Comments are closed.