EnglishRussianUkrainian
   

Всесвітній день сну: 10 найцікавіших фактів про сновидіння

Сьогодні, у Всесвітній день сну, в різних країнах проводяться конференції та інші заходи, присвячені цій найважливішій частині життя людини.

Сон до сих пір залишається одним з найменш вивчених явищ в психології і фізіології.

Gazeta.ua пропонує дізнатися 10 фактів про сон.

1. Здригання тіла, коли ми засинаємо — дуже поширене явище. Воно абсолютно нешкідливе і називається «гіпнотичні ривки».

2. Ми проводимо уві сні третину нашого життя (близько 25 років). Коли ми спимо, наш мозок перезавантажується, тіло відпочиває, клітини відновлюються, а організм виробляє важливі гормони.

3. Люди, які народилися незрячими, бачать сни не в картинках або кольорах, а в звуках, запахах і через тактильні відчуття. При цьому датські вчені довели, що сліпим частіше сняться жахи, ніж іншим людям.

4. Близько 12% зрячих людей бачать тільки чорно-білі сни. Хоча зовсім недавно цей показник становив 85%. Нашу картинку під час сну «прикрасило» кольорове телебачення. До його винаходу тільки 15% людей могли насолоджуватися кольоровими снами.

5. Від нестачі кисню на великій висоті гірше спиться.

6. Деякі стверджують, що не бачать снів. Але це не правда. За ніч нам сниться від 2 до 7 снів. Просто 90% з них ми забуваємо.

7. Сни можуть передбачити майбутнє. Деякі вчені вважають, що віщі сни існують і багато нам можуть розповісти. На їхню думку, майбутнє приходить до нас уві сні.

8. Люди, які не отримують достатньо сну, схильні до ожиріння. Це відбувається тому, що в їх організмі природним чином знижується рівень лептину, гормону сну, що провокує переїдання.

9. Щоночі ми прокидаємося до 15 разів. Це відбувається, коли ми переходимо від одного етапу сну до іншого. Моменти пробудження такі короткі, що ми їх не усвідомлюємо і не пам’ятаємо.

10. Уві сні людина бачить тільки тих людей, яких вже зустрічала в реальності. Наша підсвідомість не може сама по собі «придумати» людину. Якщо вам наснився незнайомець, то ви його вже бачили в реальності.

Share.

Comments are closed.