EnglishRussianUkrainian
   

БУДІВЕЛЬНИК ПІРАМІД. ФАКТИ З ЖИТТЯ ТВОРЦЯ МММ МАВРОДІ, ЯКИЙ ПОМЕР ВІД СЕРЦЕВОГО НАПАДУ

Екстрено госпіталізований засновник МММ Сергій Мавроді помер в лікарні
Сергій Мавроді помер у лікарні на 63-му році життя, напередодні вночі його доправили до лікарні зі скаргами на болі в серці, швидку для фінансового махінатора викликав випадковий перехожий. За життя Мавроді встиг заснувати кілька фінансових пірамід за запозиченом принципом і залишити ні з чим мільйони вкладників, однак і сам не володів офіційно цінним майном. ТСН.uа пропонує кілька факторів з життя Мавроді:

29 років фінансових пірамід. Найвідоміше творіння Мавроді – фінансова піраміда МММ, заснована 1989 року, яка луснула 1997 року. За різними даними постраждалими в ній можуть бути до 15 млн осіб, тільки офіційно постраждалими у справі були визнані понад 10 тисяч вкладників, а завдані збитки – більше мільярда доларів. Але на рахунку Мавроді не одна піраміда – після звільнення з в’язниці, де він перебував від 2003-го року протягом 4,5 року, він організував піраміду МММ-2011 на території СНД, яка трансформувалася в МММ-2012, а далі в MMM-Global, що діє в країнах Азії (Індонезія, Таїланд, Китай, Індія та інші), а також США, Ізраїлі, європейських країнах. Всього у пірамідній афері були задіяні 107 країн. Сайт MMM-Global досі діє і пропонує вкласти невеликі кошти, щоб отримувати до 100% прибутку на місяць. А у вступному слові від Мавроді на сайті значиться: «Не вірте нічому, що можете прочитати в інтернеті про МММ і про мене».

У період між крахом першої МММ і арештом, перебуваючи у міжнародному розшуку, Мавроді заснував ще одну структуру — віртуальну фондову біржу Stock Generation, яка була зареєстрована як азартна гра і мала відповідну ліцензію. У підсумку, коли ошукані інвестори звернулися в суд, їхні позови були відхилені, оскільки як за документами вони грали в азартну гру і вкладали гроші на свій страх і ризик. Відзначимо, що зараз діє нова структура «МММ-2018», однак Мавроді від неї відхрещується.

Мільярди загубилися. Досі невідомо, де зберігалися і куди зникли гроші, отримані Мавроді від фінансових пірамід. Після арешту сам Мавроді стверджував, що всі гроші зберігалися готівкою, а вивозили їх на 17 самоскидах. З матеріалів кримінальної справи виходить, що отримані кошти він переводив через свій банк на свої ж фірми — легалізував. Зокрема, фінансував конкурси краси, в яких перемагала його дружина Олена Мавроді. Крім того скуповував акції великих підприємств — «Газпрому», «Роснафти», «Норильського нікелю», «Сургутнафтогазу», УАЗу, АвтоВАЗу, але стягнути ці акції на користь ошуканих вкладників не вдалося, оскільки, за припущеннями, у них вже давно нові власники. Частина коштів була переведена на закордонні рахунки. Підрахувати, скільки було грошей у Мавроді, не представляється можливим, тільки офіційні збитки вкладників оцінені в 4,5 мільярда рублів. Відомо, що до арешту, будучи в розшуку Інтерполу, Мавроді жив в елітному будинку в центрі Москви і користувався послугами 20 охоронців. Водночас з офіційного майна станом на 2003 рік у махінатора був невеликий дерев’яний будиночок на березі озера і снігохід. Власної квартири у Мавроді не було. З майна пристави описали телевізор «Рубін», холодильник, бібліотеку на 1500 книжок і те, що було знайдено в офісах, жодної копійки грошей знайдено не було.

Політична діяльність і зв’язок з українським сепаратистом Пушиліним. Політичну діяльність Мавроді почав у 1994 році – тоді він був заарештований за приховування доходів від фірми «Інвест-Консалтинг». І просто з в’язниці зареєструвався кандидатом у депутати. Тоді він не приховував, що йде в політику виключно заради депутатської недоторканності. Ставши депутатом російської Думи, був випущений на свободу, на засіданнях ніколи не з’являвся. За рік колеги за парламентом достроково припинили депутатські повноваження Мавроді, друга спроба пройти в Думу від своєї ж «Партії народного капіталу» провалилася. Після чого Мавроді балотувався в президенти РФ, однак Центрвиборчком відмовив йому в реєстрації, вважаючи підписні листи кандидата підробленими.

2012 року, одночасно з новою хвилею МММ заснував три однойменні партії – в Україні і в Росії. Українська партія МММ («Ми Маємо Мету») висувала одного

Один из лидеров донецких сепаратистов работал на финансовую пирамиду «МММ»
з нинішніх ватажків бойовиків Дениса Пушиліна кандидатом до Верховної Ради. До Ради Пушилін не пройшов. У Росії намагався заснувати дві партії – » МММ » і «Мы Можем Многое», проте російський мін’юст відмовився їх реєструвати.

Кіно і книжки. За творами Мавроді вийшло кілька фільмів. Стрічка «Піраммміда» була знята за мотивами повісті махінатора, вийшла в прокат у 2011 році, а його роль зіграв російський актор-емігрант Олексій Серебряков. 2012 року вийшов фільм «Ріка» за сценарієм Мавроді, крім того, він є автором сценарію та саундтреків серіалів «Зомбі» і «Антисвіт», які публікувалися в Мережі. Сергієм Мавроді написано багато творів у різних жанрах. Є проза, вірші, поеми, п’єси, кіносценарії, роман «Син Люцифера (Спокуса)», новела «Піраміда», «Тюремні щоденники», «Карцер» та інші.

Джерело: tsn.ua

Share.

Comments are closed.