EnglishRussianUkrainian
   

НЕБІЖЧИКИ НА ПРИЧЕПАХ: ПОМЕРЛИХ З ЛЮБАШІВКИ ВЕЗУТЬ ЗА СОТНІ КІЛОМЕТРІВ

Мешканець села Троїцьке, що в Любашівському районі, повіз тіло померлої дружини до моргу… в салоні авта, попередньо прив»язавши його до автокрісла. Наразі відомо, що 48-річна жінка наклала на себе руки, причини самогубства встановлюються. Небіжчиця працювала вихователем в інтернаті і не мала власних дітей.

Трагедія оголила надзвичайну ситуацію, яка триває в Любашівському районі вже близько року. За довідками від судмедексперта, які дають змогу оформити документи і поховати тіло небіжчика, мешканці всього району змушені їхати до сусідніх Саврані чи Балти. Бо в самій Любашівці не працює морг.

Небіжчики на причепах

Через відсутність належного транспорту для таких перевезень, громадяни самотужки шукають способів доставки померлих осіб на огляд. Переважно задіюють автопричепи, просять їх у знайомих чи сусідів, наймають водіїв. Іноді доводиться долати, разом з небіжчиком, до 100 кілометрів, до моргу — і в зворотньому напрямку. Найгірше, розповідають місцеві, що родичі померлих перебувають у важкому стані стресу, скорботи, трагедії, — і в цей час не отримують гідних послуг для оформлення найнеобхідніших речей.

Тим часом, у Любашівській ЦРБ існує ще й проблема з кадрами: так, посада патологоанатома «зайнята» тільки на 0,5 ставки, але він, як пояснили в медустанові, приїжджає кілька разів на тиждень. Судмедексперта взагалі нема, а без його висновку, родичі померлого не можуть отримати свідоцтво про смерть та інші послуги. Крім того, приміщення моргу занедбане, у вкрай аварійному стані. Очевидці кажуть, там прогнила підлога і валиться стеля, і вже рік як не працюють «холодильники».

Небіжчики на причепах

Як пояснив заступник головного лікаря Любашівської ЦРБ Дмитро Фомін, холодильне обладнання, в якому зберігалися тіла людей в морзі, вийшло з ладу через зношеність, бо не оновлювалось з 80-х років. Зараз тривають перемовини з місцевою владою про виділення коштів за нове устаткування. Це близько 80 тисяч гривень, з відповідною вентиляцією і об»ємом, розрахованим на перебування 3 тіл одночасно. Якщо треба зробити негайний розтин тіла, пояснюють у ЦРЛ, — судмедексперта викликають з Саврані. В Любашівці, через відсутність належних умов праці, відповідні фахівці «не затримуються».

До критичної ситуації, як розповіли «Студії і» власні джерела, — призвела тривала бездіяльність попереднього керівництва медзакладу. Так, в минулі роки віднайшлися кошти на зведення православної каплички на території мед закладу. Тоді як на вирішення нагальних потреб з капремонтом приміщення, що слугує населенню, грошей чомусь не виділяли.

Небіжчики на причепах

Нагадаємо, тіла осіб, що померли до настання пенсійного віку, — а саме до 65 років, — підлягають обов»язковому розтину тіла, і висновків медово-медичної експертизи. Виключення складають випадки, якщо небіжчик мав невиліковну хворобу і родичі можуть це довести. Кожна смерть ретельно перевіряється правоохоронними органами.

Автор: Оксана Піднебесна

Share.

Comments are closed.