EnglishRussianUkrainian
   

11-місячне немовля втопилося в каструлі з водою (відео)

Трагедія сталася на Одещині. Мати в поліції розповіла, що відволіклася лише на кілька хвилин. А коли похопилася, з величезної каструлі виглядали лише ніжки сина.

Це сталося на дачі. Хлопчик бавився на подвір’ї, мати поруч поралася по господарству. Зайшла у курник — забрати яйця. А малюк у цей час, вочевидь, зацікавився тривідерною каструлею з водою, з якою напували домашніх тварин.

«У каструлі було всього лише половина води. Він перехилився туди. Якби була б повна, то інша справа. А половина – він почав тягнутися до води і…», — говорить черговий лікар станції швидкої допомоги міста Теплодар Ігор Маловіченко.

Мати побачила лише ніжки, що виглядали з каструлі. Розгублена жінка замість дзвонити у «швидку» сама намагалася реанімувати сина.

«Штучний масаж серця робила. Дихання вона робила. Ну, легені були забиті, скоріше за все, водою».

А потім покликала з міста знайомого з автівкою. Він примчав до дачного кооперативу, і дитину машиною повезли у місто на станцію «швидкої». І хоча від дачі до Теплодара не більше двох кілометрів, час був втрачений.

«Уже був у стані біологічної смерті. Тобто ті заходи, які вона робила, були неефективні. Вона була шокована, спілкуватися з нею було тяжко. Це страшно, крики», — згадує черговий лікар станції швидкої допомоги.

Сусіди та знайомі про цю родину кажуть лише добре.

«Родина благополучна, на обліку не перебуває. Сім’я молода, дитина – єдина», — каже заступник міського голови Олександр Ковальов.

Правоохоронці ще вивчають обставини трагедії. Утім, поки батьківської провини в тому, що сталося, не бачать.

«Це нещасний випадок», — зазначила начальник відділу комунікації ГУНП в Одеській області Любов Гордієвська.

Як діяти, коли спіткає подібне нещастя, розповів медичний інструктор. Олег Картавий радить усім батькам пройти елементарні курси першої допомоги. Бо навіть витягти дитину з води без паніки вони часто не можуть.

«Якщо дитині небезпечна ця вода, її потрібно звідти витягати. Не просто висмикувати, а акуратно витягувати, бо можна спровокувати травму», — каже інструктор з домедичної допомоги Олег Картавий.

Послухайте дихання. Якщо є, переверніть дитину на бік, аби звільнити легені від води. Якщо все гаразд, буде кашель. Якщо дихання немає, робіть реанімацію. Бо вже за 5-10 хвилин під водою може початися гіпоксія і пошкодження мозку.

«Якщо кашлю немає, потрібно чітко шукати точку масажу і проводити серцево-легеневу реанімацію. Необхідно робити штучний вдих і непрямий масаж. 30 компресій на грудну клітку ефективно, якісно дадуть можливість крові пройти в мозок, тим самим дати дитині життя. Після 30 компресій ми знову беремо і робимо два штучні вдихи дитині», — радить фахівець.

Але навіть якщо батьки навчені це робити, «швидку» треба викликати негайно.

Джерело: https://tsn.ua

Share.

Comments are closed.