EnglishRussianUkrainian
   

              Підхід, орієнтований на клієнта

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) почали створюватися в Україні після прийняття у 2012 році Закону України «Про адміністративні послуги». Вже у 2013 році при Балтській райдержадміністрації був створений Центр надання адміністративних послуг. Вже п’ять років ЦНАП, діє згідно з чинним законодавством щоразу вдосконалюючи якість обслуговування відвідувачів за принципом єдиного вікна.

На прес — конференції у ЦНАП, яка відбулася за участю першого заступника голови Балтської РДА Олесі Усатенко, начальника відділу надання адміністративних послуг Балтської РДА Раїси Цуркаль, адміністраторів та державних реєстраторів Центру фвхівці відповіли на питання журналістів місцевих ЗМІ.

Олеся Усатенко, яка відкрила прес-конференцію, розповіла про мету створення ЦНАП, подолання застарілих стереотипів діяльності державного сектору і формування нового підходу в наданні адміністративних послуг, підкресливши значне спрощення процедури отримання послуг та забезпечення високого рівня сервісу обслуговування, зокрема, за рахунок чітко регламентованих державою вимог до процедур надання адмінпослуг.

Далі працівники ЦНАП розповіли про принцип роботи Центру та про послуги, які надаються населенню.

Цуркаль Раїса Іванівна, начальник відділу надання адміністративних послуг Балтської райдержадміністрації.

Журналіст: Які повноваження в галузі надання адміністративних послуг населенню має центр надання адміністративних послуг Балтської райдержадміністрації?

Раїса Цуркаль: Центр  надання адміністративних послуг Балтської районної державної адміністрації утворений відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги». Також в своїй роботі ми керуємося Положенням та Регламентом, які затверджені розпорядженням голови районної державної адміністрації.

Основними завданнями центру є:

Організація надання адміністративних послуг;

Спрощення процедури отримання адміністративних послуг;

Забезпечення інформування суб’єктів звернень;

Надання зручних і сприятливих умов для надання адміністративних послуг.

Будь-яка адміністративна послуга надається відповідно до затверджених інформаційних та технологічних карточок, які розміщенні на інформаційних стендах. Також на них розміщенні і зразки заяв та інша інформація.

Сьогодні в приміщенні нашого Центру був встановлений термінал Ощадбанку. Кожний громадянин, суб’єкт звернень, може на місці оплати адміністративну послугу, якщо вона платна.

Журналіст:  Який перелік адміністративних послуг ви надаєте через Центр надання адміністративних послуг і хто є суб’єктами надання адміністративних послуг?

Раїса Цуркаль: Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації затверджений перелік адміністративних послуг у кількості 139 послуг.

Суб’єктами надання адміністративних послуг є:

Відділ Держгеокадастру;

Державна міграційна служба;

Управління юстиції в Одеській області;

Структурні підрозділи райдержадміністрації;

Департаменти архітектурно-будівельної інспекції, Держпраці та інші з питань видачі ДДХ.

З повним переліком адміністративних послуг ви можете ознайомитися на веб-сайті райдержадміністрації, в розділі ЦНАП.

Для статистики за 10 місяців поточного року до нашого центру кількість звернень становить майже 5400 послуг, наданих 5300, з них:

Земельних питань – 3700;

Міграційна служба – 850;

Державна реєстрація бізнесу – 130;

Державна реєстрація майна – 600;

ДДХ – 100.

Журналіст: Розкажіть будь – ласка, про  свій колектив і які основні напрямки з переліку послуг хто надає.

Раїса Цуркаль: В нашому Центрі працюють високопрофесійні  та відповідальні працівники, це адміністратори Каташинський Андрій Миколайович та Ряба Катерина Валеріївна, державні реєстратори Хорус Наталія Володимирівна та Хміль Оксана Миколаївна.

Кожний з них коротко розповість про напрямки своєї роботи.

Андрій Каташинський, адміністратор. Займається прийняттям, реєстрацією від суб’єктів звернень документів Дозвільного характеру, Міграційної служби та поданням документів (або їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг.

Журналіст: Які зміни відбулись щодо вклеювання фото в паспорт громадянина України по досягненню ним 25- чи 45-річного віку?

Андрій Каташинський: В зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 року №795 «Про внесення змін до постанови КМУ від 25 березня 2015 року №320» було внесено зміни та доповнення до пунктів 6, 98, 108, 109, 113, зокрема щодо обов’язкового обміну паспорта громадянина України зразка 1994 року на паспорт у формі ID-картки, якщо особа досягла 25- чи 45 – річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку, а саме не пізніше, як через місяць після досягнення відповідного віку (перебіг строку починається з наступного дня після відповідної дати) для вклеювання нових фотокарток.

Таким чином, у разі звернення для вклеювання нових фотокарток до паспорта громадянина України зразка 1994 року при досягненні громадянином 25- чи 45-річного віку, протягом місяця, особа подає:

— письмову заяву про вклеювання фотокартки,

— 2 фотокартки розміром 35 х 45 мм., із зображенням, яке відповідає досягнутому віку

— та паспорт.

Журналіст: Які документи дозвільного характеру можна отримати через Центр надання адміністративних послуг?

Андрій Каташинський: Хочеться зазначати, що Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19 травня 2011 року № 3392-VI зі змінами та доповненнями визначено 78 документів дозвільного характеру.

Суб’єктами надання послуг, які користуються найбільшим попитом в нашому районі є:

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (близько – 14 ДДХ та Декларацій), Це:

  Повідомлення про початок виконання будівельних робіт (зміни до повідомлення);

Декларація про готовність до експлуатації

(зміни до Декларації);

Дозвіл на виконання будівельних робіт;

Сертифікат на завершене будівництво та інші.

Головне управління Держпраці в Одеській області (яке надає біля 8-ми ДДХ), Це:

Дозвіл (та анулювання Дозволу) на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

Здійснення відомчої реєстрації (перереєстрації, зняття з обліку) великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування;

Видача свідоцтва на придбання і зберігання вибухових матеріалів промислового призначення;

Реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Державне агентство водних ресурсів України в Одеській області, яке видає:

дозвіл на спеціальне водокористування.

Департамент Екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації  надає:

Дозвіл (та Анулювання дозволу) на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

Реєструє Декларацію про відходи.

Департамент патрульної поліції в Одеській області надає:

погодження маршруту руху транспортного засобу під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів.

Балтський міськрайонний сектор Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області реєструє:

Декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

Всі ці та багато інших документів дозвільного характеру та декларацій надаються виключно через центр надання адміністративних послуг, тому для більш детальної інформації щодо отримання того чи іншого документу дозвільного характеру прохання звертатись безпосередньо до центру надання адміністративних послуг. У нас ви зможете отримати вичерпну інформацію та консультацію щодо вимог та порядку надання будь-якого документу дозвільного характеру.

Ряба Катерина Валеріївна, адміністратор

(земельні відносини)

Журналіст: Чим ви керуєтеся у своїй роботі і які послуги надаються центром надання адміністративних послуг у сфері Держгеокадастру?

Катерина Ряба:  В своїй роботі я керуюся інформаційними та технологічними картками, затвердженими наказом Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 15 листопада 2017 року № 275.

Згідно з інформаційними картками всього через центр надання адміністративних послуг надається 16 послуг, суб’єктами якого є відділ Держгеокадастру в Балтському районі. Більш розповсюдженні послуги, які ми надаємо їх 6, а саме:

Витяг з Державного земельного кадастру;

Витяг про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки;

Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру, як з існуючим державним актом, так і без нього;

Довідка з державної статистичної звітності, про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачів, угіддями;

Відомості з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою;

Виправлення технічної помилки у відомостях з державного земельного кадастру, допущеної органом, що здійснює його ведення, з видачею витягу.

До нас можуть звернутися як юридичні особи так і фізичні з відповідним пакетом документів і написанням заяви відповідного зразка.

Всі послуги безкоштовні, крім Витягу з Державного земельного кадастру, на сьогоднішній день вартість якого становить 88,10 грн. за один кадастровий номер.

Журналіст: Якщо людина переоформляє земельну ділянку, тобто оформляє спадщину, куди вона повинна звернутися і взагалі яка процедура оформлення?

Катерина Ряба: В першу чергу, при оформленні спадщини, людина повинна звернутися на протязі 6-ти місяців або до нотаріуса, або до суду, для того щоб заявити про свої права на спадщину, де даними органами заводиться спадкова справа.

Коли переоформлення йде через нотаріуса, нотаріус надає людині запит до Держгеокадастру, де вказує  які документи йому потрібно  для оформлення спадщини. Заявник з цим запитом звертається до нас, та з відповідним переліком документів, в даному випадку це:

Копія і оригінал запиту від нотаріуса;

Дві копії паспорта і ідентифікаційного коду заявника;

Дві копії державного акта;

Дві копії свідоцтва про смерть. Якщо людина звертається по дорученню, то до цього пакету документів ще потрібно буде додати дві копії доручення, та дві копії паспорта і коду на кого виписане доручення.

Чому все в двох екземплярах? Тому що при оформленні спадщини оформляється дві справи на витяг з державного земельного кадастру та витяг про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, де вказується вартість земельної ділянки на дату смерті власника земельної ділянки.

Потім заявник у нас заповнює заяви відповідного зразка.

На видачу витягу ДЗК виписується рахунок (вартість якого складає 88,10 грн.). Він проплочується в будь-якому відділенні банку. Нормативно-грошова оцінка безкоштовна.

Далі весь пакет документів передається адміністратором Центру до суб’єкта надання адміністративної послуги, в нашому випадку це Держгеокадастр. Строк виготовлення витягу ДЗК складає 1 робочий день, а нормативно-грошової оцінки 3 робочих дня. Після трьох робочих днів заявник отримує у нас замовлені ним документи і йде до нотаріуса, де в подальшому проводяться певні дії для оформлення спадщини.

Якщо до нас звертається іногородня людина, то ми стараємося надати відповідні документи в той же день, коли він їх замовив, щоб два рази людина не їздила. Тобто працюємо для зручності людей.

Якщо переоформлення іде по рішенню суду, то заявник звертається з таким самим пакетом документів як і від нотаріуса, тільки замість запиту в нього буде копія рішення суду, і всі документи надаються в одному екземплярі. Тобто не завжди потрібна нормативно-грошова оцінка. В такому випадку після отримання на руки витягу ДЗК, людина тут же звертається до державного реєстратора, який знаходиться в центрі надання адміністративних послуг і реєструє право власності на земельну ділянку з видачею відповідного документу.

Також дані послуги можна отримати онлайн, зареєструвавшись на Головному сайті Держгеокадастру в особистому кабінеті. Там також є покрокова інструкція як отримати дані послуги. У випадку коли людина замовила онлайн витяги, то вся процедура проходить безпосередньо через Держгеокадастр. При виконанні даних запитів Держгеокадастр інформує заявника, шляхом повідомлення на його електронну адресу, про готовність його документів і в якому відділі центру надання адміністративних послуг їх  потрібно забрати.

Журналіст: Бувають випадки, коли втрачено державний акт, яка процедура його відновлення?

Катерина Ряба: Коли людина втратила, загубила, або викрадено чи пошкоджено державний акт, в першу чергу їй потрібно звернутися в газету і подати оголошення про втрату державного акта. Через місяць, з дня виходу газети, людина подає до нас відповідний пакет документів на витяг ДЗК, а саме копію або оригінал сторінки газети з оголошенням, копію паспорта і кода, копію державного акта, який заявник бере в Держгеокадастрі і там завіряє згідно з оригіналомю. Виписується квитанція на сплату одного кадастрового номера. Формується нами справа і передається або в Держгеокадастр, або до нашого державного реєстратора. Коли людина має на руках витяг ДЗК, вона тут же звертається з відповідним пакетом документів до державного реєстратора для реєстрації права власності на земельну ділянку.

Хорус Наталія Володимирівна, державний реєстратор

(держаний реєстратор бізнесу)

Журналіст: Який пакет документів необхідно подати до Центру для державної реєстрації фізичної особи-підприємця?

Наталія Хорус: Для державної реєстрації фізичної особи підприємцем подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем (реєстраційна картака за формою 10);

2) паспорт та ідентифікаційний код.

Журналіст:  А для державної реєстрації юридичної особи ( громадського формування) який пакет документів неохідний?

Наталія Хорус: Для державної реєстрації створення юридичної особи подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію створення юридичної особи.

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників.

3) документ, що підтверджує створення громадського формування, відповідність статуту юридичної особи, на підставі якого діє громадське формування, — у разі державної реєстрації громадського формування, що є самостійним структурним підрозділом у складі іншої юридичної особи.

4) відомості про керівні органи громадського формування.

5) установчий документ юридичної особи – у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа.

6) реєстр осіб (громадян), які брали участь в установчому з’їзді (конференції, зборах), – у разі державної реєстрації створення громадських об’єднань, політичної партії.

Журналіст: Ще декілька слів щодо реєстрації фермерського господарства.

Наталія Хорус: Право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство.

Фермерське господарство може бути створене одним чи кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї.

Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи, форма 1.

Статут фермерського господарства.

Примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи.

Державна реєстрація є безоплатною, а зміни які вносяться уже на платній основі.

Консультацію можна тримати безпосередньо в Центрі, або по телефону 2-46-74.

Хміль Оксана Миколаївна, державний реєстратор (державна реєстрація прав на нерухоме майно)

Журналіст:  Якими законодавчими документами ви керуєтесь при державній реєстрації речових прав на нерухоме майно?

Оксана Хміль: У своїй діяльності керуюсь Конституцією України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Законом України «Про оренду землі», «Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та іншими нормативно-правовими актами України.

Журналіст: Як проводиться державна реєстрація прав?

Оксана Хміль: Відповідно до п.6 «Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» №1127 від 25.12.2015 року за заявою заявника шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації прав.

Журналіст: Які документи потрібні для такої реєстрації?

Оксана Хміль: Відповідно до п.7 Порядку для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для реєстрації та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.

Державна реєстрація прав та документи, які необхідні для такої реєстрації є в інформаційних та технологічних картках на сайті Балтської районної державної адміністрації Одеської області.

Журналіст: Який адміністративний збір справляється за державну реєстрацію прав?

Оксана Хміль: Відповідно до ст.34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» за державну реєстрацію права власності  справляється адміністративний збір у розмірі 180,00 грн., за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (договора оренди землі) адміністративний збір у розмірі 90,00 грн.

Центр надання адміністративних послуг Балтської РДА, постійно удосконалює свою роботу по наданню адміністративних послуг, розширює спектр послуг та високу якість обслуговування.

Центр надання адміністративних послух працює за адресою: м. Балта, вул. Любомирська, 195 (третій поверх). 

 

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.