EnglishRussianUkrainian
   

Відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку Балтського району

Рада регіонального розвитку створена з метою сприяння взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях: напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування і територіальної організації влади, децентралізації управління регіональним розвитком, вирішення проблемних питань життєзабезпечення регіонів.

У першому засіданні взяли участь заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин, голова Балтської об’єднаної територіальної громади Сергій Мазур, голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв, голова Балтської РДА Роман Кацмаза, депутати Балтської районної та міської рад, голови виконкомів сільських рад, старости сіл ОТГ, керівники підприємств, установ, організацій,   громадськість та представники ЗМІ.

До учасників наради звернувся заступник голови ОДА Сергій Колебошин, який підкреслив, що Балтський район має позитивний приклад втілення у життя реформи децентралізації.

Голова Балтської РДА  Роман Кацмаза звітував перед присутніми про результати роботи  у 2016-2018 роках та розповів про плани на 2019-2021 роки.

Серед досягнень очільник району назвав інвентаризацію земель, роботу по збільшенню у 2019 році надходжень до бюджету на 5 млн. грн. Щодо планів на наступні 2019-2020 рр. Роман Кацмаза назвав відновлення лісів та лісопосадок в районі, ремонт та будівництво доріг, розвиток альтернативної енергетики (в Балтському районі на сьогоднішній день вже тривають роботи по реалізації 7 проектів сонячної енергії та 1 проект вітрової енергетики).
Продовжена буде і реформа з децентралізації влади.   

Змістовним та вісебічним вийшов звіт Балтського міського голови Сергія Мазура, який на яскравих прикладах з життя громади розповів про позитивні результати децентралізації і створення Балтської ОТГ, яке почалося наприкінці 2015 року.

Звітуючи про фінаносу діяльність очільник громади назвав основні фактори зростання серед яких: збільшення мінімальної заробітної плати, збільшення відсотку від нормативної грошової оцінки землі за оренду земельних паїв, збільшення ставки податку по орендній платі за землю та внесення змін до Податкового законодавства в частині збільшення ставок оподаткування.

Сергій Мазур охарактеризував також розвиток економіки та інвестиційну діяльність, наголосивши, що найбільш ефективною та перспективною галуззю промисловості є сільське господарство.

Завдяки створенню сприятливого інвестиційного клімату протягом трьох років в громаді розпочали роботу такі нові найбільші підприємства: ТОВ «Чесне ХПП» та ТОВ «Віво -Технопарк».

В громаді неухильно зростає середньомісячна заробітна плата.

Щодо пріоритетів на 2019-2021 роки, Сергій Мазур назвав розвиток альтернативних джерел енергії.

Значні зміни на краще відбулися і в розвитку житлово-комунального господарства та благоустрої населених пунктів громади.

У галузі дорожнього господарства капітально відремонтовано дорожнє покриття 15-ти вулиць та провулків протяжністю 5 км.

Проведено капітальний ремонт тротуарів протяжністю більше 2 км. Здійснено роботи з поточного ремонту доріг загальною площею 19400 м². Проведено роботи з грейдерування вулиць та доріг протяжністю 386 км.

Виконані роботи з монтажу мереж вуличного освітлення в м. Балта та сільських населених пунктах громади протяжністю 85417 м., встановлено 1298 нових ліхтарів.

Встановлено 33-ти автобусні зупинки та облаштовано 77-м криниць загального користування по всій території громади.

Проводилися роботи по створенню та облаштуванню дитячих та спортивних майданчиків, доукомплектуванню існуючих необхідними елементами, інвентарем та обладнанням.

Для комунальних підприємств громади закуплено 11 одиниць нової техніки спеціального призначення та обладнання для неї, зокрема, сміттєвоз, автопідйомник, бульдозер, автогрейдер, екскаватор з баровим робочим органом тощо.

Основними пріоритетами на 2019-2021 роки очільник громади вважає:

виготовлення проектної документації та початок будівництва очисних споруд та полігону твердих побутових відходів;

капітальний та поточний ремонт комунальних, регіональних та державних доріг, мостів та пішохідних переходів  в межах території громади;

капітальний та поточний ремонт тротуарів;

капітальний та поточний ремонт мереж вуличного освітлення;

капітальний та поточний ремонт мереж водопостачання та водовідведення;

монтаж станцій автоматичного керування насосними агрегатами з забезпеченням режиму плавного пуску «Каскад-ПП» та ультразвукових лічильників холодної води  в напірних трубопроводах на артезіанських свердловинах;

висадка нових лісових масивів, відновлення лісосмуг;

розчистка річки Кодими та захист від підтоплення частини території житлового масиву міста Балта;

будівництво самопливного каналізаційного колектору в м.Балта;

закупівля спеціальної техніки для комунальних підприємств, зокрема, портального сміттєвозу, рециклера для ямкового ремонту доріг, асенізаційної вакуумної машини;

придбання та заміна глибинних насосів ЕЦВ;

придбання технічного обладнання для нанесення дорожньої розмітки;

закупівля та монтаж систем відеоспостереження в м. Балта тощо.

Спинившись на реформі освіти Сергій Мазур підкреслив, що громада стала одним із учасників пілотного проекту «Нова українська школа» — нового підходу, нового бачення, нового простору для всієї освіти. Минулого року було обладнано 4 класи: 2 — для учасників Всеукраїнського проекту та 2 – для регіонального. Особливістю громади є те, що в ній знаходиться педагогічне училище, яке стало учасником регіонального проекту реалізації концепції Нової української школи, що дало можливість безпосередньо під час пілотного проекту перевіряти ефективність тих чи інших підходів, коригувати їх, одночасно  виховуючи нову генерацію педагогів, майбутніх вчителів перших класів.

У громаді культивують цінності сімейного розвитку. Було започатковано кілька проектів, які пов’язують сім’ю і дитину. Серед них: «Перлинки рідного краю» , «Малі Олімпійські ігри»,  «Дорослішаємо разом», «Дитяче книгочитання», «Англійська мова з 5 років».

Велика увага приділяється розвитку дитячого спорту.

В громаді реалізується ряд спортивних спортивних проектів, а саме: регулярні чемпіонати з міні-футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу та шашок. Спортивне життя громади відрізняється тим що, у школах олімпійського резерву навчається  близько 20 дітей із нашої громади. Це майбутнє нашої держави. І важливу роль в цьому відіграє дитячо-юнацька спортивна школа.

В комунальному закладі «Балтська дитячо-юнацька спортивна школа» культивується 8 видів спорту (футбол, футзал, волейбол, пляжний волейбол, баскетбол, дзюдо, шашки, шахі). Лише протягом 2018 року проведено 103 спортивно-масових заходів, в яких прийняло участь більше 4 тисяч дітей громади.

Завдячуючи результатам молоді громади у різного рівня змаганнях реалізовано ще один  спортивний проект – створено муніципальний спортивний клуб «Балта» — організаційно-правовий  трамплін  між ДЮСШ та професійним спортом. Контракт з клубом майбутніх зірок сьогодні – це кошти для ДЮСШ завтра.

Основними пріоритетними напрямками та завданнями на 2019-2021 роки є:

  реконструкція будівлі Навчально-виховного комплексу «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – колегіум» (м. Балта), в якому навчається більше 600 учнів;

  капітальний  ремонт  окремих  об’єктів  та  комплексів  закладів освіти ДНЗ №3, ДНЗ №6, ДНЗ №9, НВК  ЗОШ №2-гімназія, НВК ЗОШ №1-ліцей, спортивного залу  Гольмянської ЗОШ;

  будівництво спортивного залу Білинської ЗОШ;

  впровадження  енергозберігаючих технологій  шляхом   утеплення  фасадів низки закладів;

— забезпечення функціонування  інтернет-мережі  та збільшення швидкості інтернетзв’язку в закладах освіти, які знаходяться на території сільських населених пунктів;

  підвищення рівня показника доступності дошкільної освіти шляхом розширення мережі дошкільних навчальних закладів за рахунок збільшення кількості дитячих груп у функціонуючих дитячих садках;

  оптимізація кошторисів сільських закладів освіти;

— створення умов для реалізації ст.30 Закону України «Про освіту», публічне висвітлення діяльності закладів;

  створення благодійних фондів закладів освіти;

  забезпечення соціального захисту  учасників виховного процесу;

  придбання  засобів навчання та виховання, технологічного обладнання.

Звітуючи про реформу у галузі охорони здоров’я Сергій Мазур підкреслив, що її концепцією є: «До якості медичної послуги через доступність». За звітний період сформована дієздатна ланка медицини первинного рівня.

У багатьох закладах почали робити прості речі, такі як придбання холодильників, забезпечення медичним обладнанням, поточні ремонти, що було потрібно для першочергових кроків та маленьких перемог.

В 2016 році розпочато безкоштовне 5-денне лікування серцево-судинних захворювань в денному стаціонарі, в якому пролікувалося 43% хворих на ці захворювання.  З 2017 року розпочато підтримку вторинного рівня шляхом делегування коштів на реактиви для лабораторії та флюорографічну плівку, а також на заробітну плату лаборантів.

Вже в другій половині 2016 та в 2017, 2018 роках почали робити більш складні речі: капітальні ремонти на ФАПах та амбулаторіях. З 20-ти структурних підрозділів відремонтовано 18, закуплено меблі, у двох сільських амбулаторіях підготовлено житло для лікаря.

Загалом за період 2016-2018 років було виділено близько 7884,8 тис.грн. на капітальні ремонти, поточні ремонти, капітальне придбання, а саме на дооснащення та укомплектування структурних підрозділів.

З другої половини 2016 року одним з великих кроків було впровадження медичної інформаційної системи та електронного рецепту в рамках програми «Доступні ліки». Для цього було закуплено комп`ютерну техніку, якою забезпечені всі лікарі на первинному рівні.

В 2017 році розпочали співпрацю з USAID Deloitte по технічній підтримці первинної ланки в умовах реформування охорони здоров`я, що дало змогу правильно впровадити децентралізацію закладів охорони здоров`я, а саме створити комунальні підприємства на першому та другому рівнях.

Успіх первинного рівня не може бути відокремлений від вторинного. Тому на другому рівні досягнуто домовленість про розробку маршруту пацієнтів для надання медичної допомоги, реалізовано цілий ряд інфраструктурних проектів спільно з керівництвом центральної районної лікарні, наприклад, в 2017 році здійснено ремонт поліклінічного відділення Балтської ЦРЛ, звернувшись в який, мешканець отримає повний спектр медичних послуг. Там же було впроваджено державно-приватне партнерство, а саме розміщення ТОВ «Into-SANA» з їх обладнанням (МРТ та інше). , відкриття реперфузійного центру на базі Балтської ЦРЛ, яким на даний час проведено біля 300 досліджень та більще 60 стентувань. Реперфузійний центр обслуговує всі північні райони Одеської області. Також за підтримки губернатора ОДА Максима Степанова було відкрито Балтський відділ МСЕК.

Ініційовано початок діяльності та перших кроків госпітального округу №6, в який входить Балтський, Кодимський, Любашівський та Савранський райони.

В 2018 році в закладі «первинки» зроблено все для того щоб стати лідерами реформи, а саме:

прийнято рішення та початок функціонування в статусі КНП Балтського центру ПМСД з перших днів 2018 року;

доукомплектовано амбулаторії та ФАПи відповідно до вимог Договору з НСЗ України (отоскопи, кардіографи, медичні сумки та інше);

підприємство першим в статусі КНП в Одеській області отримало Ліцензію на медичну практику;

вдалий старт, з оптимальним забезпеченням персоналу комп’ютерною технікою, кампанії «Лікар для кожної сім’ї», що розпочалась 02.04.2018 року;

проведення вдалої «приписна кампанія» в закладах громади з результатом близько 75 % станом на 20.12.2018 року (перше місце в абсолютній та відносній кількості  в Одеській області);

першими в Одеській області затвердили фінансовий план, колективний договір, структуру та штатний розпис, що дало можливість бути готовим для отримання коштів з НСЗ України

підписано договір з НСЗ України («чемпіони реформи» за визначенням МОЗ) одним з 149 в Україні та одним з 5 в Одеській області

організовано перехід з 01.07.2018року на нову систему фінансування (кошти НСЗУ);

отримано перші кошти (13.07.2018 року) в розмірі майже 1,3 млн.грн. на один місяць (+ 85 % порівняно з фінансуванням за рахунок коштів медичної субвенції — друге місце в Україні по збільшенню доходів у відсотках).

сімейний лікар, який підписав рекомендовану кількість декларацій, отримав  у вересні після оподаткування — 21 403,00 грн, для порівняння у червні його дохід складав усього 6 944,16 грн.

Перспективи та плани на 2019-2021 роки.

У наступному році на медичну систему України, в тому числі і медичні заклади, що розміщені на території громади чекає масштабна трансформація.

В 2019 році сімейні лікарі отримають нові інструменти роботи: електронні інструменти (електронна медична карта, електронний рецепт, електронне направлення, електронний лікарняний) та можливість направляти своїх пацієнтів на додаткові обстеження до вузьких спеціалістів в поліклініку ЦРЛ. Для наближення невідкладної допомоги жителям буде організовано «Центр надання невідкладної допомоги», що дасть змогу кожній людині отримати допомогу в будь-який час, навіть в нічний та в святкові дні.

Стартує впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої допомоги, почнуться зміни в системі екстреної медицини та державних закупівлях ліків і медичних виробів.

З 1 липня 2019 року розпочнеться трансформація спеціалізованої амбулаторної допомоги. Буде зроблено все можливе для того, щоб в наступному році нова модель фінансування почала працювати в поліклініці Балтської ЦРЛ, адже на програму  «Безкоштовна діагностика» в держбюджеті на наступний рік закладено додатково до субвенції фінансування у розмірі 2 млрд грн.

У 2019 році відбуватиметься розвиток екстреної медичної допомоги у п’яти областях України та місті Києві. На реформи в цих областях в державний бюджет закладено додатковий 1 млрд грн.  Приємно що ці зміни торкнуться і території громади.

Крім того, за обласною програмою «Доступна медицина» та за підтримки голови Одеської ОДА, вже в лютому місяці 2019 року буде відкрите відділення невідкладної допомоги на базі Балтської ЦРЛ, що забезпечить максимальну співпрацю екстреної допомоги та стаціонарних підрозділів лікарні.

У 2018 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад розпочалося впровадження проекту «Реконструкція існуючої будівлі під амбулаторію сімейного типу за адресою: с. Білине, Балтського району, Одеської області». Це четверта та єдина амбулаторія, що підлягає реконструкції та капітальному ремонту. Зазначена амбулаторія обслуговує 2882 пацієнта. Термін завершення проекту – 2019 рік.

Запланована закупівля 6-ти автомобілів та дооснащення підрозділів згідно нового табелю оснащення на суму 3 300 тис.грн. та на впровадження телемедицини в сумі 784 тис.грн.

У своєму звіті очільник громади проаналізував роботу закладів культури Балтської ОТГ. Це насамперед створення та запровадження нових моделей культурного обслуговування громадян. Покращенню матеріально-технічної бази слідувало впровадження нових, інноваційних форм і методів роботи, що підвищує якість культурного продукту, дає нам можливість іти в ногу з часом, відповідати сучасним потребам суспільства.

Першочерговими завданнями залишаються питання фінансування сфери культури, відродження, збереження і примноження традицій, народних ремесел, організація змістовного дозвілля молоді, підвищення фахового рівня клубних працівників, покращення організації та проведення щоквартальних семінарів, свят, фестивалів, оглядів-конкурсів, виставок, а також участь колективів художньої самодіяльності в різноманітних культурно — мистецьких заходах.

Говорив Сергій Мазур і про сімейну та молодіжну політику,  про оздоровлення дітей, розвиток фізичної культури та спорту.

Наприкінці свого звіту сказав про розвиток громадянського суспільства і про співпрацю з міжнародними партнерами, яка допомагає налагодити ефективну взаємодію громади, громадських організацій та бізнесу.

За звітній період підписано низку угод про співпрацю, а саме: м. Дамброва-Тарновська (Республіка Польща), м. Щуцин (Республіка Польща), м. Лемборк (Республіка Польща), гміна Стравчин (Республіка Польща), м. Гольяново (Словацька Республіка), Тукумський край (Республіка Латвія), м.Глибоке (Республіка Білорусь), м. Сорока (Республіка Молдова), район Сороки (Республіка Молдова), м. Телаві (Грузія).

Голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв, який також брав участь у засіданні Ради регіонального розвитку,  звітував про роботу госпітальної ради головою якої він є. За час, який минув від створення ради, була проведена значна робота, вирішено ряд організаційних питань щодо діяльності в рамках госпітального окргу №6, центром якого є Балтська ЦРЛ.

Своїми планами на майбутнє поділилися керівники установ та підприємств. Серед них керівник ПП «Оптікон» Олександр Пурчел, заступник директора Балтського педагогічного коледжу Олександра Лугова  та директор Балтської ДЮСШ Сергій Кольцов.

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.