EnglishRussianUkrainian
   

22 січня — День соборності України

22 січня Український народ відзначатиме знаменну дату – 100 річчя з Дня Соборності України. Саме 22-го січня 1919-го року на Софіївській площі м.Києва було оголошено про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) і цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки». Лідери країни тих часів намагались втілити українську мрію в єдину, свободну і незалежну Україну в реальність.

Але набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину — поляки. Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією. Але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає.

Ми повинні бути гідними місії, покладеної на нас долею; мусимо підтримати й продовжити героїчні досягнення наших предків; оправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків.

Нехай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети — процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Вітаю весь український народ з цим святом! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну — Україну!

З повагою, голова Балтської РДА
Роман Кацмаза

Share.

Comments are closed.