EnglishRussianUkrainian
   

Коломия — місто творчого піднесення

Перше місце і неймовірні враження привезли наші «фаворитики» з фестивалю «Покутські витоки», якій відбувся в місті Коломиї, що є одним із найдавніших поселень Галичини. Місто ще називають воротами Гуцульщини і столицею Покуття, а дана мистецька акція була започаткована в 2016 році з метою популяризації українського танцю.

 

 

До участі у фестивалі студію «Фаворит» запросили його організатори на чолі з хореографом і керівником колективу «Сварга» Мирославою Воротнюк. Коріння співпраці двох колективів проростають зі знайомства на фолк-фестивалі в Польщі, де Балта і Коломия ділили одну сцену, презентуючи народну хореографію.

На жаль, час візиту до мальовничої Коломиї був обмежений, але у балтян була можливість ознайомитися з історію краю в Коломийському краєзнавчому музеї, поринути у неповторний світ культури Покуття, відвідати Чернівецький університет, завести більш теплі стосунки з однолітками.

Запам’яталися неймовірні за енергетикою майстер-класи з грузинського танцю керівника грузинського ансамблю танцю «Колха» Каха Чітаія (м.Хобі). Юні українські танцори відчули себе «дітьми гір» та намагалися освоїти ази танцювального мистецтва грузинського народу.

Особливе захоплення у балтян викликали гарні, різноманітні творчі доробки українського народу у всесвітньо відомому Коломийському Музеї Писанки.

А запальні дискотеки, які більш нагадували танцювальні марафони з елементами народного танцю, здружили учасників фестивалю та подарували багато приємних і веселих моментів.

Захід супроводжувався виставою «Франко у наших душах» за участю народного аматорського театру поезії «Орфей» (керівник Оксана Гаращук) та народного аматорського ансамблю танцю «Сварга» (керівник – заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк).

На протязі фестивального марафону мистецькі колективи представили свої доробки з народної хореографії, а глядачі мали змогу насолодитися високим професійним рівнем народних аматорських колективів.

У відкритті фестивалю взяли участь Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко і Міністр культури України Євген Нищук.

Гарячі оплески глядачів та схвальні відгуки друзів по сцені викликав виступ старшої групи студії «Фаворит». І енергійна «Молдованеска», і грайлива полька «Сбербилівка» були високо оцінені фаховим журі, колегами, хореографами, глядачами.

Керівники, вихованці студії «Фаворит» та їх батьки щиро вдячні Мирославі Воротняк та усьому колективу «Сварга» за теплий прийом, чудову організацію фестивалю, дружнє ставлення, подаровані неймовірні емоції.

Зустріч та спілкування двох колективів дають надію на подальшу плідну співпрацю.

Анна Рибицька

Share.

Comments are closed.