EnglishRussianUkrainian
   

На відстані серця…

Серед весняних поїздок дитячої хореографічної студії «Фаворит», яка принесла надзвичайно багато позитивних емоцій та поповнила скарбницю творчого досвіду — візит двох груп колективу до міста Луцька.

На базі зразкового аматорського ансамблю танцю «Волиняночка» відбувся творчий проект «Весняні танцювальні зустрічі».

«Волиняночка» радо приймала своїх друзів — хореографічний гурток Палацу дитячо-юнацької творчості Солом’янського району міста Києва (керівник Світлана Будник) та Одеську обласну дитячу хореографічну студію «Фаворит» з міста Балта Одеської області (керівники Лариса Редько та Надія Михайловська).

Цікавою була програма фестивалю, яка включала культурні заходи, виступи і дружнє спілкування юних артистів та керівників колективів.

Луцьк – неймовірне місто, сповнене цікавих відкриттів для кожного, хто його відвідує.

 

Найбільше наших емоційних дітлахів вразив великий, гарний зоопарк – своєрідна «жива» візитівка Луцька, де тварини знаходяться в дуже пристойних умовах. Зоопарк відновлений за кошти європейського гранту, і тут панує особлива атмосфера – поваги до природи, представників її флори та фауни, незримий зв’язок між людиною та тваринами.

Балтські діти багато мандрували вуличками старовинного міста, від душі насолоджуючись знайомством з його історією та сьогоденням. Кілька слів про найбільш пам’ятні моменти екскурсій. Родзинка стріт-дизайну міста – ковані вироби, які прикрашають вулиці і будівлі. Це додає особливих ноток у загальну мелодію Луцька. Місцеві жителі пишаються цим вуличним декором та ставляться до кованих виробів дуже бережно, поступово поповнюючи їхню кількість. Фантасмагоричні асоціації народжують химери і скульптури так званого Дому Голованя, з яким пов’язані цікаві місцеві легенди.

Вражає своєю красою і величний замок Любарта – історична пам’ятка минулих років. Як і колись, неймовірної сили і краси Замок захищає місто та оберігає його жителів.

Особливий дух міста, за думкою жителів міста, живе у Лесиному ясені. До дерева і до будинку, де жила українська поетеса Леся Українка, мешканці ставляться дуже поважливо, з гордістю презентуючи культурологічну пам’ятку як один із туристичних об’єктів.

Взагалі Луцьк пишається своїми видатними земляками, іменитими гостями міста і трепетно зберігає пам’ять про них — і тих, чиї імена уже стали сторінками історії, і тих, хто є сучасниками жителів міста.

Екскурсія по місту неймовірно вразила балтян і київлян, залишила дуже приємні враження і десятки гарних світлих.

Поїздка для «Фаворита» насправді значуща, адже в Луцьку відбувся своєрідний дебют молодшої групи студії – і на сцені у великому концерті, і в самостійному побуті, і в мандрівці.

Взагалі приємне спілкування, творчий контакт, розуміння один одного супроводжували ці кілька проведених в Луцьку днів та створювали надзвичайно приязну атмосферу фестивалю. Так, наприклад, діти різного віку, із різних міст України із задоволенням взяли участь в унікальних майстер-класах, під час яких господарі демонстрували гостям рухливі народні ігри-танці. Наші діти завзято взяли участь у розвагах, продемонстрували неабияку спритність, кмітливість, артистичність.

Яскравий, колоритний концерт «З Україною в серці», в рамках проекту «Весняні танцювальні зустрічі», зібрав в Домі творчості велику кількість глядачів. Кожен танцювальний номер кожного колективу – перлина народної хореографії різних регіонів України – викликав бурхливі оплески та схвальну реакцію прихильників танцювального мистецтва. Свою порцію отримали і балтські діти, приємно вразивши усіх присутніх гарними костюмами і артистизмом.

Творча зустріч трьох колективів народно-сценічного спрямування – насправді вдалий мікс корисної співпраці та цікавого відпочинку.

Ми щиро вдячні неймовірно енергійній, щирій, талановитій Олені Козачук, батькам та вихованцям її колективу «Волиняночка» за чудово організовану програму фестивалю, змістовне дозвілля, увагу, продуманий прийом, відмінні умови проживання і харчування дітей. Сподіваємось на подальшу співпрацю і раді будемо бачити своїх луцьких друзів на балтській землі.

Анна Рибiцька

Share.

Comments are closed.