EnglishRussianUkrainian
   

Про децентралізацію, вибори і нагальні питання 

Балтський міський голова Сергій Мазур взяв участь у роботі третьої українсько-канадської Конференції з питань реформ в Україні. У складі української делегації – керівники найбільш успішних громад, до яких відноситься і Балтська.

Після повернення з Канади Сергій Мазур дав пресконференцію для журналістів місцевих ЗМІ.

Кор.: Ваш візит до Канади у складі української делегаціїнаскільки він важливий для нашої громади, який досвід може бути застосований у нас?

Мазур С.С.: Президент України Володимир Зеленський чітко визначив вектор нашої країни – це курс до ЄС, євроінтеграційні процеси, НАТО, війна з Росією, підтримка санкцій щодо РФ з боку країн світу, лідерів країн G7.  З іншого боку була озвучена тенденція щодо напрямку нашої країни, боротьба з корупцією, залучення інвестицій. Також наші міністри інормували про процеси, що відбуваються.   

Ми зі свого боку інормували про реформи, про досягнення та проблеми, які ми маємо. Ми працювали у декількох провінціях. В Онтаріо знайомились з роботою муніципалітетів, з реформою децентралізації та об’єднання  громад, які у них відбулася десять років тому. Дізналися про систему роботи комунальної служби, бізнесу, залучення інвестицій, туризм, сонячні та вітрові електростанції, роботу з органами місцевого самоврядування, співпрацю з міжнародними донорськими організаціями.

Наша країна дійсно показала той курс, вектор, єдність на світовій арені. Я особисто чув виступи багатьох світових політиків, які в один голос підтверджують надання допомоги, у тому числі фінансової, для прискорекння процесів, покращення життя людей через інвестиційні проекти, кредитування країни з боку МВФ  і найлогніше – прискорення реформ, на які сьогодні очікує український народ. Це все, що стосується держави. Що ж до того, що ми взяли для себе – це близько п’яти важливих напрямків, які ми будемо в себе координувати та вдосконалювати. Ми чітко впевнилися у тому, що сонячна та вітрова енергетика – це завтрашній день. Для Балтської об’єднаної громади, для бюджету, для розвитку – це новий і важливий вид бізнесу. Сьогодні зранку у нас були перемовини. Вже розпочалося будівництво одного з шести підприємств з виробництва сонячної енергетики на території Балтської міської ради. На листопад планується відкриття першої черги, а їх буде всього дві. Будівництво другої черги розпочнеться у березні. Це вагомий фінансовий ресурс у вигляді орендної плати, у створенні нових робочих місць, які будуть відображатися в бюджеті нашої громади. 

Окрім того ми побачили дуже багато процесів на які сьогодні потрібно акцентувати увагу. Це – благоустрій, тверді побутові відходи, очисні споруди, які ми сьогодні проектуємо. Дуже багато занотовано напрямків на які потрібен час і ресурси.   

Кор.: Які ваші особисті враження? Не як керівника, а як людини?

Мазур: Канада 150 років йде шляхом відкритості і демократії. Країна досить різна, соціально ліберальна. Існують жорсткі правила. Я ще раз впевнився, що демократія – це виконання чітких і жорстких правил життя суспільства де держава повинна їх забезпечити, гарантувати і контролювати. У нас же це, у більшості випадків, виглядає як «моя хата з краю». Це стосується питань благоустрою, сміття, та взагалі нашого життя.

Були нові знайомства, спілкування. Обговорені робочі моменти щодо співпраці з міністерствами внутрішніх справ, охорони здоров’я, керівниками офісу Президента України відносно процесів реформи децентралізації. Ми мали неофіційні спілкування з деякими європейськими політиками, що питали про наше бачення. Була нагода презентувати нашу Балтську ОТГ. Ми чітко підтвердили позицію уряду В. Гройсмана, що реформа започаткована у 2014 році, дає свої результати. Нещодавно відбувся саміт Україна-ЄС на якому європейські політики, які є сьогодні партнерами і друзями України, чітко підтвердили спільно з Президентом країни процеси, які є важливими для євроспільноти. Це питання реформ, розмежування лінії вогню, обмін полоненими. Ми спільно з віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубко презентували досягнення і проблеми, які сьогодні має країна на шляху цієї реформи.      

На саміті Україна-ЄС був підписаний меморандум про виділення Україні траншу у розмірі понад 600 млн. євро на продовження курсу реформ. Це другий транш розраховааний на п’ять років. Підписання угоди на саміті чітко підтверджує слова, що країна розвивається, ми маємо друзів, колег, але ми маємо проблеми і основна з них – це війна.

Кор.: Можна сміливо стверджувати, що розвиток Балтської  громади на шляху децентралізації успішний?

Мазур С.С.: Ми останні декілька місяцва проводимо досить багато зустрічей у відрядженнях відносно завтрашнього дня нашої громади. Люди бачать ті процеси, які у нас почалися весною. В першу чергу це велике дорожнє будівництво. Це процеси пов’язані з завтрашнім днем нашої громади. Для мене топ-1 – це школа №3, її реконструкція. Ми пройшли досить складну процедуру і завдячуючи підтримці  екс-губернатора Максима Степанова, а сьогодні кабміна в особі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, я сподіваюся, що найближчим часом буде прийняте рішення щодо фінансування школи. Свої ресурси, а це чималі гроші, ми направили на початок реконструкції школи. Сьогодні роботи тривають. Задача топ-2 – це спортивно-оздоровчий комплекс. Нам його обов’язково потрібно у цьому році завершити. Це вже питання державного фінансування, бо місцеві ресурси вже вичерпані. У нас є спільний проект відділу освіти, ДЮСШ та Балтського педагогічного коледжу. Це буде один з перших проектів у Одеській області пов’язаний зі спортом і дітям потрібна база. У нас йде підготовка дітей до відкриття двох спортивних класів на базі школи №2.         

Сьогодні ми доопрацьовуємо питання з кіноконцертним комплексом «Родина» де потрібно провести будівельні роботи, щоб окрім кінотеатру він міг слугувати як концертний майданчик. Але для цього потрібні гардеробні, інші технічні приміщення з виходом на сцену.

Сьогдні ми доводимо до логічного завершення питання очисних споруд. Це глобальне завдання. А також завершення генерального плану міста Балти та селища Білиного. Складні, дуже складні бюрократичні процедури. Враховуючи політичне розбалансування у країні ряд процесів затримується. Потрібно дуже часто їздити у Київ. Спілкуватися, домовлятися. Починаємо проектування одного з об’єктів під плавальний басейн. Одне з насущних питань – завершити роботи по базових школах громади і базових садочках.  Окрім того нові напрямки – це інтернет у селах нашої громади. Ці питання ми відпрацьовуємо для того, щоб встигнути у цьому році максимально  реалізувати велику кулькість тих задач, які ставлять жителі нашої громади.  

Кор.: Наскільки важливий для Вас особисто і для нас усіх передвиборчий процес і майбутній парламент? Кого Ви підтримуєте з кандидатів-мажоритарників?

Мазур С.С.: Цікаве питання. В першу чергу ми для себе прийняли рішення, що будемо в рамках виборчого законодавства допомогати всім у процесах, які сьогодні відбуваються. Слава Богу, я бачу, що ніхто не може сказати мені і Балтській міській раді, що ми комусь допомагаємо, а комусь не допомагаємо. За що відповідальні органи влади:  забезпечення роботи дільниць, технічні питання, питання безпеки. Ми сьогодні з відділенням національної поліції, відділенням ДСНС їх відпрацьовуємо.

Новий парламент буде зовсім інший. Те що я бачу, а я буду говорити про своє особисте бачення, як житель міста. Прийдуть різні люди. Це буде багато нових молодих людей. Ми повинні розуміти, що це будуть політики. Я дуже багато мав зустрічей і працював у різних комітетах і групах з діючими сьогодні парламентарями. Дуже багато не фахових людей. Дуже багато тих, хто прийшов з бізнесу, щоб лобіювати чи відстоювати свої інтереси. Було буже багато питань по яких доводилося багато їздити, переконувати. Особливо це питання пов’язані з децентралізацією, соціально-економічним розвитком, освітньою галуззю, реформою системи культури, з інфраструктурою. Дуже багато є некомпетентних людей. Я сподіваюся на те, що новий парламент буде дійсно націлений на зміни, на реформи, на процеси боротьби з корупцією. Буде пришвидшувати економічний розвиток, який сьогодні повинен моделюватися головним органом країни, тому що у нас сьогодні парламентсько-президентська система управління.

Сьогодні є великі ризики пов’язані з захистом  цінностей за які боровся Майдан, бореться і помирає дуже багато наших земляків українців. Сьогодні Росія намагається різними способами і методами (особливо через медіа) впливати на формування громадської думки. І дуже приємно, що вся країна була об’єднана і мобілізована навколо цього телемосту та інших цукерок типу «давайте поговорим».  Дійсно, сьогодні відрадно бачити чітку, жорстку  позицію Президента, який сказав про бачення країни, всього українського народу, що таке «давайте поговорим».

Відносно парламенту. Сьогодні є багато кандидатів і є  багато фактів брудних сучасних технологій, які впливають на виборчий процес. Відносно нашого округу – людям вибирати, приймати рішення, але кожен повинен розуміти, що це рішення на п’ять років від якого буде багато залежати. Серед тих кандидатів, що знаю особисто я багато гарних людей. Бізнесменів, фахівців, аграріїв. Парламент, який би я хотів бачити, це люди, які будуться моделювати розвиток країни і впливати на великі, в тому числі політичні процеси. Хто буде розуміти, що таке законотворчість, буде розуміти, що таке написати законопроект, розуміти роль депутата у окрузі. Це повинна бути системна робота. Я не раз бував у нашому українському парламенті бвчив кулуарні, закулісні ігри, які там сьогодні відбуваються.  

Щодо мого особистого бачення, якщо ми говоримо про Олексія Гончаренка, то це людина, яка чітко відстоює, як і ряд інших депутатів, нашу зовнішню політику. Він є депутатом ПАРЄ, а я є депутатом країни у Конгресі. Останній раз вони чітко боролися до кінця. Також є чіткі  факти системної роботи, гарного політичного лобіювання багатьох процесів, які відбуваються на території нашої громади. Це допомога, щоб місто отримало кіноконцертний комплекс. Гончаренко є і був заступником голови або секретарем комітету з державного будівництва та регіональної політики. Це саме той комітет де моделюється основна базова реформа, яка потрібна нам. Це місцеве самоврядування. Це той комітет, який моделював закон про добровільне об’єднання, зміни до чинного законодавства. Тоді, коли ми отримали у 2014 році статус міста Балти, як міста обласного значення, тут була і його велика підтримка, і ряду інших депутатів. Велика була роль діючого прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.  Ми тоді перші отримали цей статус. Це людина, яка практично допомагає місцевому самоврядуванню і Балтській громаді. Особисто я намагаюся бути виваженим. Для мене, як для міського голови, важливо продовження процесу децентралізації. Особливо секторальної. Тому що це тільки перший етап. Людина, яка стояла в основі, ще будучи віце прем’єр-міністром, а сьогодні це прем’єр-міністр країни, який має свою партію «Українська стратегія» має основне завдяння завершити реформу децентралізації, як базову для покращення життя українців. Успіх цих процесві буде залежати від позиції і курсу нової Верховної Ради, яку український народ буде обирати 21 липня. Від того, які будуть базові рішення у новому політичному сезоні, що триватиме п’ять років.

Кор.: Сергію Сергійовичу, у списку кандидатів-мажоритарників, які балотуються до парламенту є також прізвище Мазур. Це не Ви?

Мазур С.С.: Це не я. Ми вели перемовини з різними політичними партіями стосовно розгляду моєї кандидатури щодо балотування до нового парламенту, але моє особисте бачення, це я говорю всім, по перше – це не наразі. По друге – потрібно чітко закріпити незворотність процесів, які ми всі разом з тисячами людей розпочали в нашій громаді з 2015 року. Не все ще так добре сьогодні. Потрібний час, ресурси і можливості для того, щоб ці процеси допрацювати. Тому однозначно прийняте рішення, що я не балотуюся до парламенту.

Зараз є брудні технології. «Приємно» говорити, що є політичні партії, які використовують прізвище Мазур, аби хтось відтягнув голоси у того, або іншого кандидата. Такі брудні технології були задіягні у 2015 році на наших місцевих виборах де також був висунутий кандидат на прізвище Мазур. Прикро те, що сьогодні знову відбуваються ці брудні політичні ігри. В тому числі і з моїм прізвищем. Я не балотуюся до парламента. Я сьогодні діючий міський голова і можу, хучу і буду спільно з тими людьми, які є у системі управління, хто сьогодні допомагає розвивати нашу територію вдосконалювати інфраструктуру і допомагати жителям Балтської об’єднаної територіальної громади.

Кор.: Чи можливо таке, що вибори до місцевих рад   відбудуться вже цього року?

Мазур С.С.: Все буде залежати від нового парламенту, але по Конституції у нас вибори восени 2020 року.    

Кор.: Сергію Сергійовичу, Ви вже казали про пріоритети у роботі керівництва Балтської громади і все ж, ще кілька слів про плани на майбутнє, хоча б найближчі. 

Мазур С.С.:  Є декілька напрямків. Перший – це великий сезон дорожнього будівництва, який ми розпочали. Ніколи такого обсягу дорожнього будівництва в нашій громаді не було. Я сподіваюся, що це буде гарний рік, який оцінять люди. Є сьогодні сотні побажань і звернень, ми про них знаємо, бачимо, аналізуємо, але сьогодні ідем тим курсом, який погоджений з виконавчим комітетом, депутатським корпусом Балтської міської ради. У нас ще є проектно-кошторисна документація і фінансовий ресурс. Поруч з цим іде велика робота у системі освіти з точки зору управління і реорганізації. Про це ми будемо говорити вже ближче до вересня.

Це літній сезон, який буде насичений культурними заходами. Це великі свята, більше тридцяти спортивних заходів, які будуть проходити у місті і селах громади. Це десятки чемпіонатів, фестивалі, ярмарки, концерти у період відпочинку. Це процеси пов’язані з роботою бібліотек, культурної сфери, дні сіл. Сьогодні стоїть завдання перед працівниками культури, старостами сіл зробити цікаве свято, яке матиме кілька цілей: об’єднання та відпочинок.

Дуже багато буде заходів, пов’язаних з процесом благоустрою. І основне – ми сьогодні працюємо над великими проектами для нашої громади.  

Ліана Швецова

Share.

Comments are closed.