EnglishRussianUkrainian
   

Інклюзивна освіта в Україні щороку набуває важливого значення

Для дітей з особливими потребами створюються такі умови, аби вони відчували себе частиною суспільства, не були обмежені ані у спілкуванні, ані увагою.

Наразі робота балтських фахівців з особливими дітьми проходитиме у комфортних умовах, з виконанням усіх вимог інклюзивної освіти.

16 липня Інклюзивно-ресурсний центр, який перебазувався в нове, відремонтоване приміщення, був офіційно відкритий. Цю подію з батьками дітей та персоналом Центру розділили колеги освітяни, керівництво громади, представники громадськості, працівники соціальних служб Балтщини.

Як зазначив у привітальному слові Балтський міський голова Сергій Мазур, головна мета Інклюзивного центру — задіяти максимальну кількість дітей, незалежно від місця проживання. «Це важливий соціальний аспект, який знаходиться в площині освітньої сфери та діяльності громадських організацій, з якими ми плідно співпрацюємо».

Очільник громади особисто контролював процес ремонтних робіт від початку і до відкриття. Ремонт приміщення зроблений за кошти громади, облаштування Центру – за кошти субвенції.

Начальник відділу освіти Балтської міської ради Петро Кулик наголошує: «Центр працює з дітьми, які проживають на всій території Балтщини, готовий приймати і особливих дітей навіть з тих районів, де не створений подібний центр».

А заступник міського голови з соціальних питань Валерій Желіховський розраховує на активну діяльність Центру: «Процес його роботи має бути побудований таким чином: або діти з особливими потребами відвідують Інклюзивний центр, або працівники Центру відвідують таких дітей, щоб допомогти їм адаптуватися у суспільстві».

За даними відповідних служб, інклюзивних освітніх послуг потребують більш як 170 дітей – і це тільки на Балтщині. У роботі Центру дуже зацікавлені батьки. «Це складно – працювати з особливими дітьми, але це важливо в першу чергу для таких родин як наша, — зазначає Віта Герасимова – мати багатодітної родини, для якої усі її діти – найкращі і найлюбиміші. — Дякуємо, що вам потрібні наші діти!»

ЮНЕСКО визначає інклюзивне навчання як «процес звернення і відповіді на різноманітні потреби учнів через забезпечення їхньої участі в навчанні, культурних заходах і житті громади, та зменшення виключення в освіті та навчальному процесі».

Так і є – задіяти особливих дітей в культурних заходах та взагалі в громадському житті вже багато років прагне голова однієї з активних громадських організацій — районної організації осіб з інвалідністю Надія Лєнц. Вона особисто знає, наскільки це непросто, але дуже важливо. Саме тому діти – безпосередні учасники різноманітних творчих проектів, акцій, концертів, які організовує ця громадська організація. Надія Петрівна подякувала керівництву громади та службам за співпрацю, яку вважає соціально важливою: «Ми щиро віримо, що Інклюзивно-ресурсний центр буде допомагати дітям реалізовувати їх право на освіту, дозвілля, розвиток, реабілітацію. І готові працювати разом, усіляко підтримуючи цю благородну і потрібну справу».

Честь перерізати символічну стрічку з нагоди відкриття нового Центру випала його вихованцям, а міський голова Сергій Мазур передав дітям золотий ключик – начебто чарівний символ доступу до дитячих сердець.

Присутні увійшли до приміщень: тут створений комфортний простір для дітей, придбані відповідні ігри, обладнання з реабілітаційними функціями. З дітьми займатимуться вузькопрофільні фахівці та соціальні педагоги. Освітяни обговорювали між собою напрямки роботи, методики інклюзивної освіти, внутрішню комунікацію закладів, а діти ласували святковим тортом.

Інклюзивно-ресурсний центр – не лише новий об’єкт мережі освітніх закладів, який з’явився на мапі громади в результаті реформи децентралізації, а й втілення щирих сподівань родин, де зростають особливі діти. Наскільки їх люблять в сім’ях, займаються їх вихованням і сприймають такими, якими вони є, — настільки і суспільство повинно сприймати їх, усіляко допомагаючи і підтримуючи.

Share.

Comments are closed.