EnglishRussianUkrainian
   

ВИЙШОВ АЛЬМАНАХ «БАЛТСЬКЕ КОЛО»

Ідея такого проекту виникла у групи балтських літераторів ще десять років тому, однак до здійснення її, як мовиться, руки не доходили. І ось у червні з’явився перший випуск альманаху, який намічено випускати один раз на 1-2 роки.

Це видання балтського осередку Ліги незалежних українських письменників ім. Павла Чубинського, тож в альманасі подано переважно твори членів Ліги. Редактор альманаху – балтський журналіст і поет Михайло Гершкович. Практична робота над втіленням проекту в життя почалася 2017 року, і альманах, як сподівалися, мав вийти десь на початку 2019–го з датою 2018 р..

На жаль, не так сталося, як гадалося, і через об’єктивні обставини поліграфічне виконання альманаху затрималося на півроку. «Балтське коло» — альманах україномовний, журнального типу. У ньому матеріали розміщено по розділах в алфавітному порядку щодо авторських прізвищ.

Під рубрикою «Історія і сучасність» (замість передмови) альманах відкриває стаття Михайла Гершковича «Балтська літературна вервиця». Далі у розділі «Поезія» представлені вірші балтян В’ячеслава Бернацького, Романа Грушка, Михайла Гершковича, Наталії Ступак, Юрія Шелудченка та менеджера проекту Сергія Мартинюка.

Розділ прози наповнили «Етюди рідного краю» Сергія Мартинюка та «Педагогічні етюди» філолога Бориса Ступака. Розділ публіцистики широко представлений статтями Сергія Мартинюка та Юрія Шелудченка, який подав також цікавий матеріал «Асоціативні паралелі у творах Шекспіра і Шевченка» під рубрикою «Літературознавство».

У розділі «Незабутні» увагу читачів привернуть статті про наших земляків-літераторів Віктора Фінка, Степана Олійника, Віктора Скокова та Петра Скринника. Сатиру і гумор представляють Олексій Мельник та Володимир Паляниця.

Під рубрикою «Мистецтво» вміщена розповідь про балтські пленери. Завершує альманах інформація про книжкові новинки балтських авторів. Малюнок для обкладинки альманаху підготував балтський художник Сергій Шендеровський. Упевнений, що як перший, так і наступні випуски альманаху «Балтське коло» , стануть важливими подіями у літературному і культурному житті не тільки Балти й Одещини.

І хотілося б, щоб практичне втілення в життя цього проекту не залишилось поза увагою як міського, так і районного керівництва. Адже ця благородна й копітка справа потребує всілякої підтримки та заохочення. Перші примірники альманаху вже є у районній та міській бібліотеках.

Михайло ЗІНЧЕНКО.

 

 

 

Share.

Comments are closed.