EnglishRussianUkrainian
   

Балтська об’єднана территоріальна громада: 2016 – 2020. с. Кармалюківка

До складу Кармалюківського старостинського округу входять три населених пункти – Кармалюківка, Євтодія, Зелений Гай. Тож на управлінську команду старостату покладено втрічі більше відповідальності та проблем.

І систематична робота триває. Починаючи з 2016-го року, тобто з моменту входження сільської ради до складу Балтської громади, дружня сільська родина, на чолі зі старостою Іваном Шкарпітою, акумулюючи ресурси та зусилля, вибудувала свою стратегію вирішення питань з благоустрою територій.

Важливе питання – освітлення населених пунктів. Розпочинали зі звичайних вуличних ліхтарів, а у 2019-му році закупили та встановили більш сучасні, на сонячних акумуляторах.

Велика територія округу має бути у належному стані, тому працівники організацій, установ, старостату, жителі сіл організовують та беруть участь в загальних акціях з благоустрою. За допомогою відповідної техніки грейдеруються вулички, розчищаються від захаращення окремі ділянки в селах. 

Велика увага приділяється комунальним закладам. Особлива любов – до дитячого садочка «Казка», де проведений великий обсяг ремонтних робіт. Садочок змінив свій зовнішній вигляд, має приємний рожевий колір. В закладі підтримується стабільний температурний режим, налагоджена система харчування. 

Як і в школі, де займаються учні початкових класів. Забезпеченням матеріально-технічної бази займається відділ освіти Балтської міської ради та старостат. Успішно працює концепція НУШ, а особливо улюблені уроки для дітей пов’язані з природознавством. 

В старостинському окрузі працюють 2 фельдшерські пункти. В обох створені пристойні умови для прийму пацієнтів та роботи медичних працівників. Медичні заклади забезпечені необхідними препаратами, транспортними засобами. Згідно з графіком Балтського Центру первинної медико-санітарної допомоги, на пунктах проводять прийом сімейні лікарі. За бажанням пацієнта та необхідністю для нього консультації вузькопрофільного спеціаліста в Балтській лікарні, фельдшер Альона Фомова видає квитки для безкоштовного проїзду в приміському транспорті. До речі, на обох ФП облаштоване комфортне житло для медичного працівника.

Налагоджена в старостинському окрузі і культурно-просвітницька робота. Активно працює Євтодіянська бібліотека, охоплюючи три населених пункти.

Тісна взаємодія працівників бібліотеки, навчальних закладів і клубу дає свої плідні результати – заходи проходять на високому рівні, з творчим запалом і ентузіазмом. В приміщеннях клубу і бібліотеки зроблений ремонт, поповнена матеріально-технічна база. 

Особлива радість для творчого колективу округу – новенькі сценічні костюми та чобіточки, про які подбали, виділивши необхідні кошти, староста та керівництво громади. З гордістю запрошують гостей кармалюківці до «Світлиці» — свого роду музей-портал у часі, осередок української культури, звичаїв, традицій. Тут проводяться тематичні заходи, збираються жителі села і молодь, розгорнута гурткова робота і майстер-класи з рукоділля. 

З радістю та задоволенням приймають в Кармалюківському окрузі учасників Балтського художнього пленеру – художників з різних регіонів України і навіть з-за кордону. Майстри пензлів і фарб деякий час працюють в мальовничому селі, залишаючи господарям на згадку чудові картини. 

Як відомо з історії села, його назва походить від прізвища героїчного Устима Кармалюка – мабуть, почуття любові до рідного краю і України тут в генах, в крові. 

Гідним сином Балтщини був Юрій Базга, який, пройшовши Майдан, віддав життя за Україну та її цілісність в зоні АТО. Втративши сина, але не сили духу, мати Юрія Тетяна Спрейс організувала в селі волонтерську діяльність, до якої підключилися небайдужі жителі громади і району, громадські організації, старостат, підприємці. На передову, для наших хлопців відправився вантаж з домашньою випічкою, харчами, усім необхідним – так підказувало Тетяні та її однодумцям серце.

Староста Іван Шкарпіта не стоїть осторонь буденних справ – працює разом з усіма. Відзначає тісну співпрацю з підприємцями, які працюють на території старостинського округу, високу організованість управлінської команди, внутрішню комунікацію в громаді: «Ми вже запланували 2020-тий рік як рік продовження робіт з благоустрою і розвитку територій. Продовжуємо залишатися активними учасниками усіх проектів, які реалізуються в Балтській громаді. Тому що переконалися: об’єднання надає можливості і поштовх до розвитку. Якщо крокувати вперед усіма разом – навіть те, що раніше здавалося неможливим, — обов’язково здійснюється». 

Анна Рибіцька

Share.

Comments are closed.