Сесія Балтської міської ради: чого досягли за п’ять років?

1

Добігає кінця термін повноважень Балтського міського голови Сергія Мазура та депутатів Балтської міськради. За часів їх каденції відбулося 59 сесій міськради. Останню – 59 — ту можна вважати підсумковою, адже на ній зі звітом про виконану роботу виступив міський голова Сергій Мазур. Звіт подається у скороченому вигляді.
Дорогі депутати, громадяни-виборці, колеги!
Сьогодні напередодні нових місцевих виборів, я б хотів прозвітуватись перед кожним із Вас про все те, що вдалось зробити мені разом з командою однодумців заради розвитку і зростання нашого рідного міста.
Робота усієї команди міської влади протягом звітного періоду була спрямована на реалізацію тих планів і завдань, фундамент яких ми закладали в 2010 році.
Нині з гордістю можу прозвітувати по кожному із напрямків виконаної роботи. Всі наші здобутки є результатом злагодженої роботи депутатів, членів виконкому, керівників та працівників комунальних підприємств, бюджетних установ та закладів, працівників апарату міської ради у партнерстві з представниками органів самоорганізації населення – головами вуличних мікрорайонів, багатьма громадськими організаціями міста і району, а також підприємцями, керівниками підприємств та активними громадянами міста. Але найголовнішим є те, що все що робиться в нашому місті робиться завдяки Вам, шановні балтяни, з Вашою підтримкою та спрямоване на покращення якості життя кожного із Вас.
Отже, економічний блок моєї Передвиборчої програми виконано на 90 %. Протягом останніх 5-ти років ми мобілізували та раціонально використовували кошти міського бюджету, провели інвентаризацію комунального господарства, триває процес приватизації об’єктів, які не використовуються, створюється привабливий інвестиційний клімат, поступово знижується рівень безробіття, запроваджено нові автобусні маршрути. На жаль, будівництво сучасного оптового ринку на старій базарній площі так і не розпочато. І причин тому є цілий ряд, найпершою з яких є обґрунтованість таких видатків на фоні невирішених інших проблем міської інфраструктури. Крім того, протягом 2010-2013 років, в силу об’єктивних загальнодержавних факторів, бюджет міста був бюджетом виживання і капітальних видатків практично не проводилось. На сьогодні ж, із проведенням центральною владою процесу фінансової децентралізації, міський бюджет став оперувати значно більшими обсягами коштів в бюджеті розвитку, а тому до питання будівництва сучасного оптового ринку на старій базарній площі можна повернутись в наступні роки.
Мене особисто радують наші з Вами досягнення по другому блоку – у сфері житлово-комунального господарства міста. Його виконано майже на 100 %.
Так, на стадії завершення роботи з освітлення неосвітлених вулиць та всіх прибудинкових територій багатоповерхової забудови. За звітний період відремонтовано мережі зовнішнього освітлення протяжністю 65537,25 м та встановлено 1358 шт. ліхтарів. Якісне вуличне освітлення, без перебільшення, є однією з візитівок Балти. За роки роботи вдалось досягти того, що в нас освітлені понад 90% вулиць міста та переважна більшість дворів. Робота над розширенням мережі триває постійно.
Сьогодні в місті добре розвинута мережа лавочок для відпочинку мешканців вздовж усіх центральних вулиць, в парках та скверах, на прибудинкових територіях. Виготовлено та встановлено 34 лавки для відпочинку в центральній частині міста. Крім того активно ведеться робота над забезпеченням вулиць міста, відпочинкових зон та торгових об’єктів сміттєвими урнами. Ця робота є постійною і ніколи не припиняється: встановлюються нові лавки та урни в місцях де вони раніше були відсутні, замінюються несправні, ремонтуються пошкоджені тощо.
Проведено встановлення та облаштування 17 автобусних зупинок. До кінця 2015 року заплановано встановлення ще 2 зупинок : по вул. Ломоносова,127 та вул. Уварова (район колишнього радгоспу «Балтський»).
Балта завжди славилась своїм високим рівнем озеленення та станом зелених насаджень. Робота міської влади протягом звітного періоду була направлена на підтримку всього зеленого господарства та його примноження.
За звітний період міський парк та пляж значно змінилися в кращий бік з точки зору благоустрою та функціональності для людей. Зокрема, було проведено роботи з ремонту пішохідних доріжок, проведено ремонт вуличного освітлення, відновлено лавки, встановлено урни для сміття. В міському парку відновлено роботу фонтану, облаштовано дитячий ігровий майданчик з лавками для сидіння по периметру, квітниками тощо. Капітально відремонтовано центральний вхід в парк, встановлено комфортний пандус для людей з обмеженими можливостями та дитячих візків, велосипедистів. Створено зону безкоштовного WiFi-доступу до мережі Internet.
За 2011-2015 роки силами працівників міської ради, депутатського корпусу та КП «Балтакомунсервіс», за фінансової підтримки ряду підприємців проведено ремонт та відновлено функціонування дитячих спортивних майданчиків по вул. Терешковій, Пролетарській, на території колишнього військового містечка по вул. Гагаріна на суму 128,132 тис. грн. Облаштовано дитячі ігрові майданчики для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку по вулицям Ломоносова, Лісовій, 40 років Перемоги, Димитрова, Уварова та в міському парку. Придбано обладнання на дитячі та спортивні майданчики на загальну суму 69,3 тис. грн. Проведено поточний ремонт дитячого майданчика по вул. Пролетарській на суму 25,102 тис. грн. Так, в Комсомольському парку завдяки спільним зусиллям мешканців даного мікрорайону, депутатів та міської ради облаштовано дитячі ігровий та спортивний майданчики.
Є у нас чи малі напрацювання і в напрямку облаштування об’єкту благоустрою – рекреаційно-паркової зони в поймі р.Кодими. Так, проведено конкурс та визначено виконавця даних робіт – ТОВ «Балкомсервіс-ОД».
Розпочато поступовий перехід на євроконтейнери для збору сміття. Встановлено 268 євроконтейнерів. Вивезення сміття в місті налагоджено та в щоденному режимі проводиться силами відповідної служби КП «Балтакомунсервіс». Парк техніки для вивозу сміття налічує 2 одиниці сміттєвозів, в тому числі 1 – великотоннажний МАЗ, придбаний в 2013 році за кошти міського бюджету. Ліквідовано стихійне сміттєзвалище на території колишнього військового містечка. Крім того, людські і технічні ресурси комунальників щоденно направлені на здійснення прибирання вулиць і дворів міста, ліквідацію стихійних звалищ відходів. Як результат – Балта впевнено утримує лідируючі позиції серед населених пунктів області за рівнем чистоти.
На території міста протягом 2011-2015 років капітально відремонтовано 30 криниць загального користування. До кінця року планується відремонтувати та облаштувати ще 10.
Проведено профілактичну дезінфекцію води в колодязях загального користування та проведено санітарно-гігієнічні та бактеріологічні лабораторні дослідження колодязної води у 100 колодязях міста.
Завершується будівництво міської вбиральні в центральній частині міста ( за Будинком дитячої творчості).
У підпорядкуванні міської ради немає спортивно-фізкультурних закладів, але виконком міської ради постійно приділяє увагу розвитку фізичної культури і спорту на території міської ради. Балтською міською радою Одеської області започатковано проведення Малих олімпійських ігор, Футбольного турніру на кубок міського голови.
Протягом 5 років пріоритетними були роботи з капітального ремонту доріг. Зокрема, проведено капітальний ремонт дорожнього покриття : по вул. Пролетарська на площі 609,48 м 2, по вул. Пушкінській на площі 610 м 2 , по вул. Гагаріна на площі 467,3 м 2 , вул. Перекопська на площі 234 м 2 , по вул. Уварова на площі 684 м 2 , по вул. Котовського на площі 465 м 2 , по вул. Ломоносова на площі 982 м 2 ,вул. Пролетарська на площі 609,48 м 2 , капітальний ремонт перехрестя вулиць Котовського – Уварова на площі 651,8 м 2 , тощо. Загалом, протягом 2011-2015 років було проведено капітальні та поточні ремонтні роботи асфальтного покриття вулиць міста загальною площею 12796,44 м2 , витративши при цьому бюджетних коштів у сумі 4,3 млн. грн.
Гарною традицією міської ради є постійне покращення стану пішохідних доріжок вздовж доріг міста. Так, в 2012 році проведено капітальний ремонт тротуару по вул. Котовського ( від вул. Леніна до вул. Гагаріна) , площею 465 кв.м . В 2013 році проведено ремонт асфальтного покриття тротуарів по вул. Котовського ( від вул. 30 років Перемоги до вул. Уварова), вул. Уварова ( від віл Котовського до вул. Перекопської) загальною площею 368,04 м2. В 2015 році проведено поточний ремонт асфальтного покриття тротуару міського парку ім. Суворова площею 377,82 м2, по вул. Ломоносова площею 771,12 м2, по вул. Леніна ( від вул. Пролетраській до вул. Дячишина) площею 294 м2, по вул. Котовського,75. Відновлено мостіння тротуарною плиткою на переході з вул. Чернишевського та вул. Кутузова ( через р. Зозулька).
З метою забезпечення безпеки руху на дорогах міста Балти нанесено 580 кв.м розмітки типу «пішохідний перехід» Встановлено 85 дорожніх знаків. За кошти міської ради придбано та змонтовано систему відео спостереження з встановленням монітору в кімнаті чергового по Балтському РВ ГУ МВС України в Одеській області на суму 30,0 тис.грн. За заявками голів мікрорайонів кожного року проводиться грейдерування та вирівнювання вулиць міста.
Однією з найпроблемніших галузей господарювання звітних років залишається житловий фонд. У місті Балта налічується 79 багатоквартирних житлових будинків, в яких розташовано 1414 квартир. Для підтримання в належному експлуатаційному стані житлового фонду міста проведено капітальний ремонт м’якої покрівлі житлового будинку № 75 та шатрової покрівлі житлового будинку № 95 по вулиці Гагаріна.
2010-2015 роки видалися непростими в питаннях водопостачання. Тому, ПП «Балтаводоканал» та міська рада намагалися вживати системних заходів щодо запобігання масових аварій на міських водомережах та безперебійного водопостачання .
Побудовано 500 м водопроводу, який з’єднав водопровід по вул. Ломоносова з водопроводом по вул. Леніна, водопровід по вул. Чорноморська протяжністю 175 метрів, вул. Пінчука — 360 м. Проведена роботі по монтажу водопровідної мережі протяжністю 220 м, яка збезпечила безперебійну подачу води з самоплинного водоводу по вул. Ярославського мешканцям будинків по вул. Шевченко,10,вул. Шевченко.10-а та вул. Шевченко,1-б. Разом з мешканцями міста замінено водопровід на розі вулиць Пролетарська та 30 років Перемоги,по вул. Київська (140 м), вул. Ялтинська (140 м), вул. Гагаріна (100 м), вул. Ленінградська (200 м),вул. Донецька (46 м),вул. 50 років Жовтня (36 м),
вул. Колгоспна (80 м), вул. Леніна (63 м), вул. Мельнична (22 м),вул. Ватутіна (500 м), вул. Калініна (200 м), вул Лермонтова (200 м), вул. Р.Люксембург (30 м). Проведено роботи по заглибленню водопровідної лінії по вул. Суворова ( 300 м), яка була побудована Одеською підрядною організацією з порушенням технології робіт, що сприяло перемерзанню цього водопроводу в зимовий період. Було здійснено заміну електрообладнання насосної станції колишнього військового шпиталю. Закуплено та змонтовано сучасну систему автоматизованого керування типу «Каскад» на свердловини по вул. Колгоспна, Залізняка, Толбухіна. Проведені роботи по очистці резервуарів питної води по провул. Коритнянський та вул. Гагаріна, ремонт огорожі санітарних зон артсвердловин. Відновлено водопостачання південної частини міста.
Придбано 18 глибинних насосів, 4 – проведено капітальний ремонт.
Встановлено 21 люк, відновлено 16 колодязів.
Послуги по водовідведенню жителям міста надає приватне підприємство «Балтські каналізаційні мережі», яке на протязі 2010-2015 років проводило ремонтні роботи насосного обладнання на ГНС по вул. Ломоносова та вул. Гагаріна , капітальний ремонт вуличної каналізаційної мережі по вул. Котовського, замінено задвижки на насосній каналізаційній станції та проведено ремонтні роботи фекальних насосів.
Виконано роботи по ремонту каналізаційних колодязів та встановлено 60 сучасних люків.
Окремо я хотів би зупинитися на такому напрямі другого блоку, як завершення будівництва другої нитки напірного каналізаційного колектору та електротехнічної частини КНС. В ході проведених консультацій та підрахунків ми прийшли до висновку доцільності передачі до комунальної власності територіальної громади очисних споруд Балтського МКК, відмовившись від завершення будівництва. На сьогоднішній день триває процедура банкрутства даного підприємства та йдуть перемови між керівництвом підприємства та міста щодо вирішення даного питання по суті.
Кожен напрямок роботи, кожна справа потребують фінансових вкладень. Тому найпріоритетнішим напрямком роботи зажди було, є і буде організація роботи в бюджетній та фінансовій політиці. У зв’язку з цим зусилля міської влади були направлені на:
— забезпечення збільшення обсягу фінансових ресурсів;
— наповнення доходної частини бюджету;
— забезпечення безперебійного фінансування видаткової частини бюджету.
В 2013 році Балтською міською радою проведено капітальний ремонт будівлі Балтської міської ради ветеранів війни, праці і Збройних Сил, розташованої по вул. 30 років Перемоги,7 на суму 141,879 тис.грн.
Завдяки спільним зусиллям міської ради та підприємців – орендарів комунального майна, в 2013 році проведено капітальний ремонт фасаду будівля БККП «Бригантина», розташованої по вул. Котовського,179. За рахунок орендної плати підприємство відремонтувало готельні номери, система опалення та водопостачання, придбано сучасні меблі.
Змінило свій зовнішній вигляд і комунальне підприємство — БПРП «Ринок». Проведено капітальний ремонт фасаду адміністративного корпусу, споруджуються сучасні павільйони для торгівлі, встановлено водовідвід талих та дощових вод, проведено ремонт асфальтного покриття, встановлено камери відео спостереження.
Значна робота проводиться щодо наповнення міського бюджету. Постійно проводиться робота з орендарями земель комунальної власності, що сприяє збільшенню надходжень коштів до міської казни. Рівень орендної плати за оренду земельних ділянок комунальної власності виріс в 6 разів.
Продовжується робота по інвентаризації земель міста.
Іншим джерелом наповнення міського бюджету є ефективне використання комунального майна.
Розвиток підприємництва в місті Балті займає одне з найважливіших напрямів економічних перетворень.
Головними напрямками роботи виконавчого комітету міської ради з питань розвитку підприємництва на протязі останніх років стали:
— створення рівних умов для здійснення підприємницької діяльності, зокрема в сфері торгівлі та ресторанного бізнесу;
— сприяння організації і проведенню виставок та ярмарків продукції суб’єктів господарської діяльності;
— проведення моніторингу цін на продовольчі та непродовольчі товари;
— ліквідація місць стихійної торгівлі.
Виконком міської ради проводить облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов. Станом на 01.10.2015 року на обліку перебувають 77 громадян, що у порівнянні з 2010 роком (157 чол.) удвічі менше. За звітний період 19 громадян отримали вторинне житло.
Окремо хочу зупинитись на питанні роботи із зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг, що є одним із пріоритетів в моїй роботі та роботі апарату міської ради. За звітний період до міської ради надійшло та розглянуто 4104 звернень від громадян, в тому числі з них 252 колективних, 14 – повторних. Більшість звернень громадян складають звернення по земельних (1841) та житлово-комунальних питаннях (1329).
На особистому прийомі в міського голови побувало 1122 громадянина.
Стан роботи зі зверненнями громадян обговорюється на щотижневих нарадах, встановлено контроль за виконанням критичних зауважень, пропозицій громадян. Усі звернення громадян аналізуються і результати аналізу відповідно враховуються у практичній роботі, вживаються заходи щодо усунення причин, що породжують скарги.
Проведено прямі ефіри міського голови з мешканцями міста, на сторінках газет «Народна трибуна» та «Ваш інтерес», на офіційній сторінці міської ради в мережі Internet публікуються виступи міського голови та керівників міста з різних питань соціально-економічного розвитку, інформація щодо заходів, що вживає влада щодо поліпшення стану справ.
Активне використання засобів масової інформації дозволяє значно підвищити інформованість населення, вирішувати проблеми на стадії їх виникнення, при необхідності оперативно вживати відповідних заходів. Громадяни м. Балти мають змогу постійно отримувати безоплатну правову і консультативну допомогу в відділах міської ради.
З метою якісного та своєчасного надання громадянам адміністративних послуг завершена робота по створенню та введенню в дію карток послуг, які надаються міською радою.
Незважаючи на вищезазначене, нам не вдалось в повній мірі виконати третій блок моєї передвиборчої програми, а саме : відкриття дитячого садка та будівництво спортивної школи. Але, в даному напрямі роботи є деякі напрацювання, які в майбутньому допоможуть виконати і ці пункти програми.
Враховуючи та розуміючи складність економічної ситуації в Україні, в тому числі і в місті, виконком міської ради проводив і проводить роботу по налагодженню зв’язків з іноземними партнерами з метою інвестування в економіку міста.
З метою забезпечення громадського порядку в місті, дотримання суб’єктами господарської діяльності правил торгівлі, режиму роботи в торгових об’єктах та об’єктах ресторанного господарства міста, правил торгівлі алкогольними напоями, була організована розширена комісія та проведені відповідні перевірки.
Активно працювала адміністративна комісія, яка за звітний період розглянула 418 протоколів та наклала відповідні штрафні санкції в розмірі 52 411,0 грн. на порушників правил благоустрою міста, правил торгівлі та за інші правопорушення, розгляд справ по яких, належить до компетентності адміністративної комісії.
Міською радою активно здійснюється юридичний захист прав та інтересів територіальної громади м. Балти:
— Ведеться претензійна робота;
— Проводиться робота щодо передачі до комунальної власності безхазяйного нерухомого майна;
— Здійснюється представництво в судах різних інстанцій по цивільних, адміністративних, господарських справах ( протягом звітного періоду прийнято участь в більш ніж 450 судових засіданнях та проведено контроль на предмет правомірності позовних заяв про визнання права власності на нерухоме майно, поновлення строку прийняття спадщини);
— В судовому порядку здійснюється захист інтересів недієздатних осіб;
— Нам вдалось довести у судових інстанціях недійсність гарантії, укладеної Балтською міською радою в рамках Договору про субкредитування, укладеного між Міністерством фінансів України, Міністерством житлово-комунального господарства України та КП «Городок».
Якщо говорити про співпрацю по даному питанню з районним відділом внутрішніх справ, то вона є, але її рівень не відповідає вимогам часу, не зважаючи на неодноразові зустрічі міського голови з керівництвом відділу, дільничними та висловлені при цьому пропозиції та зауваження. Та і до самих працівників міліції з нашого боку є серйозні претензії. Це і питання роботи дільничних інспекторів, і боротьба із злочинністю, наркоманією, самогоноварінням, і питання контролю за дотриманням правил дорожнього руху в місті (особливо в вечірній час ), ліквідації стихійної торгівлі, тощо.
Балтська міська рада намагається вирішувати проблеми не тільки фінансово-економічного та побутового характеру. На протязі звітного періоду ми намагалися приділяти певну увагу соціально-культурному та художньо-естетичному розвитку громади, особливо дітям та молоді. Нами було проведено цілий ряд різноманітних заходів, серед яких: Новорічні свята, Масляниця, День Перемоги, День захисту дітей, День міста та інші.
В місті вже традиційно проведено:
— дитячий спортивний футбольний турнір під патронатом міського голови;
— профорієнтаційний конкурс для старшокласників та студентської молоді міста «Якби міським головою був я »;
— фестиваль дошкільної дитячої творчості «Перлинки рідного краю»;
— фестиваль «Зорі надії» та відкрита районна спартакіада «Рука дружби» для людей з обмеженими можливостями;
— щорічний конкурс до Дня міста – «Міс Балта»;
— святкові заходи до Дня захисту дітей – 1 червня;
— святкові заходи «Як на Івана,як на Купала…»
— міжнародний спортивний фестиваль «Балтське літо» для людей з ураженнями опорно-рухового апарату.
Започатковано проведення Малих олімпійських ігор, мотофестивалю
«Балтанка». Але найбільш масовим і насиченим залишається улюблене свято балтян – День міста і району.
Балтська міська рада бере участь в розробці і втіленні ідей, проектів задля реалізації туристичного потенціалу нашого міста. Ця галузь господарювання, яка є однією з найприбутковіших та інвестиційно привабливих, досі ще недостатньо розвинена.
Ось далеко не повний перелік тих справ та проблем, на яких акцентувалась моя увага як міського голови у 2010-2015 роках. Де в чому ми можемо говорити про певний прогрес в роботі та бути задоволеними в досягнутому, а в деяких питаннях – і ми про це говоримо щиро і самокритично – нам ще необхідно прикласти багато зусиль для досягнення бажаного результату. Але аналіз і робиться для того, щоб зосередитися на нових завданнях.
Впевнений – і в цьому мене переконала робота в міській раді, що запорукою нашого спільного успіху в розвитку рідної Балти може і повинне стати відповідальне відношення до своїх обов’язків, прагнення до підвищення свого професійного рівня та впровадження досвіду кращих міст України в розбудову Балтської міської громади.
Підсумовуючи викладене, хочу додати, що 2010-2015 роки були ознаменовані важливими економічними і політичними подіями в житті нашої держави. Реформи в різних сферах життя, беззаперечно, процес болісний. Реформування та економічна нестабільність стали серйозним іспитом і для органів місцевого самоврядування. Ми пережили непросту зиму 2012-го, невиконання бюджету, затримки коштів у казначействі болісно впливали на виконання робіт з благоустрою, уповільнювали капітальні ремонти житлового фонду тощо. Фінансові негаразди дещо заставляли «ужимати пояси».
2015 рік запам’ятається нам стратегічними кроками для нашої громади – добровільне об’єднання територіальних громад та присвоєння нашому рідному місту статусу міста обласного значення.
Щиро вдячний усім, хто був поруч, хто беззастережно і віддано працював на користь громади – це завдяки вам ми маємо певні успіхи й досягнення. Запрошую до співпраці тих, хто ще не долучився до спільної загальнокорисної праці по розбудові міста. Із вдячністю сприйму конструктивну критику, і хочу запевнити балтян — я відчуваю себе частинкою громади і віддам усі сили, знання і енергію задля процвітання міста, де народились і ростуть мої діти.
Балтський міський голова Мазур Сергій Сергійович
На завершення сесії Сергій Мазур подякував присутнім депутатам за плідну роботу.

 

Share.

Comments are closed.