Всесвітній день відновлення дикої природи

Історія та мета Всесвітнього дня відновлення дикої природи
Вперше Всесвітній день відновлення дикої природи був проведений 20 березня 2021 року за ініціативи Глобального альянсу ревайлдингу (Global Rewilding Alliance) — мережі організацій, які прагнуть відновити дикі землі та моря для забезпечення сталого майбутнього для людей, природи та планети. Цей день був започаткований, щоб продемонструвати, що ревайлдинг є центральним елементом досягнення цілей Десятиліття ООН з відновлення екосистем.
Основна мета Всесвітнього дня відновлення дикої природи — об’єднати активістів та прихильників з усього світу для святкування зростаючого глобального руху за відновлення природи. Цей день підкреслює, як ревайлдери вживають заходів для повернення природи до життя, демонструючи, що надія — це дія.
Тематика та заходи Всесвітнього дня відновлення дикої природи
Кожного року Всесвітній день відновлення дикої природи має певну тему, яка відображає актуальні аспекти ревайлдингу. Наприклад, у 2024 році темою було “Hope Into Action” (“Надія в дію”), що підкреслювало, як ревайлдери, сповнені надії, вживають заходів для вирішення кліматичної кризи, зменшення ризиків пожеж, повеней та посух, а також для відновлення природи.
У 2025 році тема дня — “#RewildingTogether” (“Відновлюємо разом”), яка охоплює багатьох людей, що складають цей широкий, позитивний рух до більш дикого, стійкого та біорізноманітного майбутнього. Це включає ревайлдерів, корінні громади, фермерів, рибалок, законодавців, науковців, політиків, новаторів, місцеві громади, уряди, інвесторів — ревайлдери є всюди, навіть якщо вони називаються по-різному.