На глобальному рівні радіо як носій інформації для людства залишається найбільш широко вживаним. Завдяки простоті й дешевизні ним можливо охопити найбідніші верстви населення та віддалені райони, де поки що недоступні інші види комунікації. Також радіо — це екстрений зв’язок під час надання допомоги в разі стихійних чи техногенних катастроф. Унікальна властивість радіо в тому, що воно має великий вплив на настрої суспільства, при цьому надаючи можливість висловитися та бути почутим представникам різних громадських та політичних структур.Ідея святкувати 13 лютого Всесвітній день радіо (World Radio Day) належить ЮНЕСКО, яка затвердила його в 2011 році. ООН підтримала цю ініціативу в 2012 році.
В епоху, позначену запаморочливою швидкістю технологічних інновацій і швидким застаріванням однієї блискучої нової платформи за іншою, радіо починає своє друге століття служіння як один з найбільш надійних і широко використовуваних видів засобів масової інформації у світі.
Проголошений у 2011 році державами-членами ЮНЕСКО та затверджений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2012 році як Міжнародний день ООН, 13 лютого став Всесвітнім днем радіо. Радіо, як технологія, наука, засіб комунікації та система програмування звукових елементів, сягає своїм корінням 1800-х років… тож можна з упевненістю стверджувати, що цей засіб масової інформації існує вже друге століття.