У другий повний тиждень листопада відзначають День молодшого читача (National Young Readers Day) у США, це свято магії дитячої книги, що триває весь другий тиждень листопада як Національний тиждень юного читача. В українському календарі нема такої події, але хотілось би щоб зʼявилась. Та свято книги й читання варто відзначати щодня, особливо, для дітей. До відзначення такої гарної календарної події можна долучитися завжди!
Це особливе свято, яке привертає увагу до наймолодших членів читацької спільноти, цей тиждень, присвячений вихованню любові до читання у дітей. Це час, коли батьки, педагоги та самі діти занурюються у чарівний світ літератури, досліджуючи історії, які запалюють уяву та спонукають до навчання.
Цікаво розглянути історію започаткування цієї події, яка свідчить про важливість читання у освітньо-виховному процесі дітей та всього суспільства, про підтримку та роль держави у цьому процесі.
Походження Національного тижня юних читачів
Зародження Національного тижня юних читачів можна простежити до визначної ініціативи компанії Pizza Hut: програми “BOOK IT!”. Започаткована у 1984 році після заклику до дії президента Рональда Рейгана, ця програма була дітищем тодішнього президента “Піца Хат” Артура Гантера. Натхненний труднощами свого сина з читанням через проблеми із зором, Гантер співпрацював з освітянами, щоб створити програму, яка винагороджувала читання піцою.
Програма “BOOK IT!” швидко стала найбільшою і найтривалішою програмою читання за підтримки корпорацій у Сполучених Штатах. Діти, які досягали своїх місячних читацьких цілей, отримували сертифікат “Читацька нагорода” та безкоштовну піцу “Персональна піца Пана”. Ініціатива набрала такого розмаху, що отримала схвальні відгуки від президента Рейгана, а згодом і від президента Білла Клінтона.
У 1989 році програма розширилася, включивши в себе Національний тиждень юних читачів, організований у співпраці з Центром книги Бібліотеки Конгресу США. Тиждень включав унікальний виклик для директорів шкіл – читати безперервно протягом усього навчального дня, подаючи потужний приклад грамотності.