Для кожної країни світу особливим святом є День прикордонника. В Україні ця подія відзначається 30 квітня щороку. Святкування – можливість віддати пошану військовослужбовцям, які охороняють межі держави, а також віддячити прикордонникам, що дістали поранення або загинули при виконанні службових обов’язків.
Спочатку святкування Дня прикордонників було призначене Указом Президента у 1992 році на 4 листопада. З 2003 року подію відзначали у травні 23 числа. А вже згодом новим Указом Президента у 2018 році було встановлено нову дату – 30 квітня. Святкування урочисто відбувається кожного року.
Нову дату запровадження свята обрали невипадково. У 1918 році під час більшовицького режиму в Росії армія УНР встановила на кордоні державні символи та проголосила незалежність України. 9 лютого цього ж року було підписано Брестський мирний договір, за яким Україну визнали самостійною державою. За умовами договору союзники надали українському народові військову допомогу для утримання незалежності держави від встановлення більшовицького режиму.
9 квітня 1918 року Запорізьку дивізію війську УНР переформували у військовий корпус. 30 квітня завершився український контрнаступ на Донбасі з метою визволення від більшовиків. Після взяття станції Колпакове на рубежі УНР та Донської республіки на кордоні земель замайорів жовто-блакитний прапор як символ вільної незалежної України.
Святкування події
День прикордонника в Україні відзначають урочисто. Святкові заходи відбуваються за присутності Президента, прем’єр-міністра та вищих посадових осіб. Президент, представники уряду, військове командування вітають прикордонників зі святом, а також вшановують пам’ять тих, хто загинув на службі.